SPOR
Giriş Tarihi : 06-09-2020 11:27   Güncelleme : 06-09-2020 11:27

BAL TEMSİLCİLERİMİZ DE SESSİZLİK HAKİM

BAL TEMSİLCİLERİMİZ DE SESSİZLİK HAKİM

İRFAN ARSLAN

Bölgesel Amatör Ligde bu sezon ilimizi temsil edecek olan takımlarda lig öncesi sessizlik hâkim.  Takımlar lig öncesi henüz bir hareketlilik yaşamazken önümüzdeki günlerde nasıl bir hazırlık içinde olacakları da bilinmiyor.

Fırat Üniversitesi, Yolspor ve Kovancılarspor takımları yeni sezona nasıl başlayacak? Merak edilen konular arasında…

Fırat Üniversitesi takımı aldığımız bilgiler ışığında yeni rektörün göreve başlaması ile kulüp yönetimi tamamen istifa ettiği ve yeni rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın nasıl bir yol çizeceği merak konusu.  Yolspor takımı ise 3 sezon önce Bal Ligi’nde mücadelesini en iyi bir şekilde yapmış ve ilimizi en iyi bir şekilde temsil etmişti. Mevcut yönetimin saha sıkıntısı, iç transfer ve dış transferde neler yaşandığı muamma. Kadrosunda yer alan ve genç oyunculardan Berkay Emre Sarısu’yu 3. Lig temsilcimiz Karakoçan FK takımına veren Yolspor yerine kimi ya da kimleri transfer edecek. Aldığımız bilgiler ışığında Yolspor’un sponsorluk çalışmaları sürdürdüğü ve önümüzdeki günlerde maddi sıkıntıyı çözeceği yönde…

Kovancılarspor ise mevcut antrenörü ile yollar ayrılmış fakat kamu oyuna iç transfer yada dış transfer konularında bilgi aktarımı yapamıyor. Elazığımızı 3 köklü takım Bal Ligi’nde temsil edecekler fakat çevre illerin takımları maddi kaynak bulup transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmekte. Liglerin devamında ise takımlarımızın mücadelesi ilimiz futbolunu göz önüne tutulacak.

Kurum takımlarından Fırat Üniversitesi ve Yolspor takımları yapacakları çalışmalar ve demeçlerinde temkinli davranıyor. Fırat Üniversitesinin 1998-1999 sezonda Türkiye’de bir ilki başarmış ve 2. Lig’de ilk ve tek üniversite takımı unvanına sahip.

Yolspor takımı ise 2013 ile 2017 sezonlarında ilimizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Şimdilerde merak edilen tek konu şu bu iki kurum takımları yeni sezonda nasıl bir politika izleyip yeni sezonda nasıl bir mücadele edecekler…