YEREL
Giriş Tarihi : 06-09-2020 12:49   Güncelleme : 06-09-2020 12:49

BULUT, DİLEK'İN SORULARA NET CEVAP VERMEDİ

BULUT, DİLEK'İN SORULARA NET CEVAP VERMEDİ

FAİK AKGÜN

MHP İl Genel Meclis üyesi Osman Dilek, Milletvekili Bulut'a İpekyolu Gençlik Merkezi  ve genel sekreter yardımcısı kadrosu ile ilgili sorular yöneltti.

Ak Parti MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut İl Genel Meclisi Eylül Ayı Toplantıları'nın son oturumuna katılarak Elazığ  İl Genel Meclisi Üyeleri'nin sorularını yanıtladı.  Milletvekili Bulut  MHP İl Genel Meclis Üyesi Osman Dilek'in İpekyolu Gençlik Merkezi işletme yöntemi  ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı kadrosu ile ilgili sorularına cevap verdi. Bulut'un verdiği cevaplar sonrasında  il genel meclisinde  Bulut'un sorulara net cevap veremediği yorumları yapıldı.

"İPEKYOLU GENÇLİK MERKEZİ'NİN  İŞLETMESİ VAKIFTA OLMASIN"

 MHP İl Genel Meclis üyesi ve MHP Grup Başkanı Osman Dilek Bulut’a yönelttiği sorulara şu şekilde oldu. Dilek,  "Birincisi İpekyolu ile ilgili olarak biz istiyoruz ki bu şehrin malı burada kalsın. Siz yine siyasetçi olarak katkınızı sağlayın. Burada bir oluşum olsun. Buranın işletmesi vakıfta olmasın. İkinci sorum ise şu şekilde; bizim bir genel sekreter ve genel sekreter yarımcımız var. Bir genel sekreterlik kadromuz var. Buraya bir atama yapıyoruz. Bu arkadaşımız geçici bir görevle başka yere gidiyor. Maaşını özel idareden alıyor. Bu deprem sürecinde arkadaşlarımız işlere yetişemiyorlar. Neden bu genel sekreter yardımcısını başka yerde görevlendiriyoruz. Böyle bir lüksümüz mü var? Neden oraya bir atama yapmıyoruz" dedi.

"KENDİ ARAMIZDA TARTIŞIR ÇÖZÜME KAVUŞTURURUZ"

Dilek’in yönelttiği sorulara Milletvekili Bulut şu şekilde yanıtladı;  “İpek yolunun taşınıp gitme şansı yok. İşletme ile alakalı ben konuşmamda satır arasında şunu söyledim. Bu sadece bir vakfın işleteceği bir şey değil. Sizde vakıf kurabilirsiniz. Fonlardan yararlanabilirsiniz. Bizim kurduğumuz vakıfta mütevelli heyetinin huzur hakkı aldığı değil, huzur hakkı verdiği bir vakıf kurduk. Biz vakfın bütün senedini cebimizden verdik. Herkes ipek yoluna proje hazırlayabilir dedi. Genel Sekreter yardımcılığı atamasına ise aciliyet oluşturuyorsa haklısınız. Atama konusunda ise böyle bir ihtiyaç varsa gündemimize alırız. Bu konuda bir mağduriyetimiz var. Bir eksik ile çalışıyoruz derseniz.  Kendi aramızda tartışır çözüme kavuştururuz" ifadelerini kullandı