YEREL
Giriş Tarihi : 09-09-2020 10:47   Güncelleme : 09-09-2020 10:47

EĞİTİM BİR SEN’DEN YAZAR MÜTERCİMLER’E SERT TEPKİ

EĞİTİM BİR SEN’DEN YAZAR MÜTERCİMLER’E SERT TEPKİ

Eğitim Bir Sen Elazığ 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, imam hatipliler ile ilgili anlamsız ifadeler kullanan yazar Mütercimler’e sert tepki gösterdi. Suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Bahşi,’’Bir kişi üzerinden bütün kurumları yaftalaması büyük bir terbiyesizliktir’’dedi.

Yazar Erol Mütercimler’in katıldığı bir televizyon programında imam hatip mezunlarına karşı,’’imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor; sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız’’sözlerine tepkiler devam ediyor.

Tüm imam hatip mezunlarını hedef alan sözlere karşı tepki gösteren Eğitim Bir Sen Elazığ 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, yaptığı açıklamada, ‘keyfi bir fütursuzlukla suçlunun dışında herkesi suçlayan bir edayla işlenmesi kabul edilemez’’dedi.

Bahşi, konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi;

 

‘’AYMAZLIK VE BÜYÜK BİR TERBİYESİZLİKTİR’’

‘’Ahlaki değerlerimizle ve toplumsal normlarımızla asla bağdaşmayan sahtekârlık, taciz, tecavüz gibi suçları işleyen, ahlaksızlar üzerinden kurumları yıpratmaya yönelik kara propaganda çabaları büyük bir haksızlıktır. Bu durumları, içinde taşıdığı art niyetini ifşa etmek ve fırsat olarak görmek de büyük bir ahlaksızlıktır.

Kişiliği bozuk, ahlaksız bir birey toplumun her katmanında, her kısmında, her yerde maalesef olabilmektedir. Erol Mütercimler’in katıldığı bir televizyon programında,“O imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekâr, cinsi sapık, ahlaksız” ifadelerini kullanması; bir tek ahlaksız üzerinden okullarımızı, kurumlarımızı, camiaları yaftalaması aymazlık ve büyük bir terbiyesizliktir. Hiç kimse, hele hele belli bir mevkiyi işgal eden ve mansıp sahibi biri, milyonların gözünün içine baka baka toplumsal vicdanı yaralayacak şekilde okullarımızı suç mahalliymiş gibi ilan etme hakkına sahip değildir. Bir kepazelik üzerinden kişisel tacizden kurumsal tacize geçiş yapma hadsizliğine asla müsamaha gösterilmemelidir.

Bireysel ahlak yoksunluğunun istenmeyen tezahürleri olarak okullarımızda, kurumlarımızda, sosyal hayatımızda görülen taciz veya istismar vakalarının, toplumsal sorumlulukla bağdaşmayan, ifade özgürlüğünü iftira özgürlüğüyle karıştıranlarca keyfî bir fütursuzlukla suçlunun dışında herkesi suçlayan bir edayla işlenmesi kabul edilemez.

Kötülük anormaldir, ahlaksızlık günahtır. Ahlaksız, hangi posta bürünmüş olursa olsun, mutlaka cezalandırılmalıdır. Sahtekâr birisinin oynadığı oyun ortaya çıkınca içinde bulunduğu yapıya ne kadar uzak olduğu çok net bir biçimde anlaşılmaktadır. Ancak kişilerin yaptıkları kötülükler bütün bir camiaya mal edilmemeli; evrensel bir ahlaki ve hukuki düstur olan suçun şahsiliği prensibi çerçevesinde ahlaksızlık kurumsal yaftalamaya dönüştürülmemeli, kurumsal itibar suikastına teşebbüs edilmemelidir.’’

Suç duyurusunda bulunduklarını belirten Bahşi,’’Tecavüzcüyü, tacizciyi, kişiliğine bakmak yerine, kimliğine göre değerlendirip, kendi görüşüne yakınsa savunmaya, aklamaya, ancak farklı bir ideolojiye sahipse canla başla saldırmaya kalkanlar, en az suçlu kadar ahlaksızdır. Eğitim-Bir-Sen olarak Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunduk.’’ifadelerini kullandı.