YEREL
Giriş Tarihi : 10-09-2020 18:21   Güncelleme : 10-09-2020 18:21

MOBİL EBA DESTEK NOKTASI HİZMETE GİRDİ

MOBİL EBA DESTEK NOKTASI HİZMETE GİRDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mobil EBA Destek otobüsü hizmete başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mobil EBA Destek otobüsü öğrencilere hizmet vermeye başladı. Kültür Müdürlüğünce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilen gezici kütüphanenin internet ve bilgisayar alt yapısı Milli Eğitim Müdürlüğünce sağlanarak Mobil EBA Destek aracına çevrildi.

Uzaktan Eğitim döneminde özellikle internet bağlantısı olmayan veya bilgisayar erişimi bulunmayan öğrencilere hizmet verecek olan araç ilk olarak 24 Ocak Elazığ depreminde ağır hasar gördüğü için yıkılan Uzuntarla köyü İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile Şahinkaya köyü İlk ve Ortaokulu öğrencilerine hizmet verdi.

Mobil araçta kurulan alt yapı sayesinde Canlı derse ve EBA’ya giren öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK ve Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Ahmet Yıldırım’da eşlik etti.

Uzaktan Eğitim döneminde öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılamayı amaçladıklarını belirten Müdür Gürtürk;

“Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda ilimizde belirli yerlerde EBA Destek Noktaları kurduk. Bunun yanında özellikle köylerimizde internet erişimi olmayan bölgelerimizdeki öğrencilerimiz için de Mobil EBA Destek Otobüsümüzü hazır hale getirdik. Aracımız her gün ihtiyaç ve talepler doğrultusunda alanında yetkin bir öğretmenimiz ile birlikte çocuklarımıza hizmet etmek için mobil olarak hizmet verecek.

Biz bu süreçte internet erişimi olmayan hiçbir çocuğumuz kalsın istemiyoruz. Bu nedenle de her gün yeni EBA Destek noktaları açarak bunları öğrencilerimize duyuruyoruz. Öğrencilerimizin hizmetine sunduğumuz Mobil aracımızın tüm internet altyapısı ve bilgisayar kurulumları da müdürlüğümüzce hazır hale getirildi” dedi.