YEREL
Giriş Tarihi : 11-09-2020 09:41   Güncelleme : 11-09-2020 09:41

HAK SAHİBİ OLMAYAN VATANDAŞLARIMIZA FORMÜL OLUŞTURACAĞIZ

 HAK SAHİBİ OLMAYAN VATANDAŞLARIMIZA FORMÜL OLUŞTURACAĞIZ

İrfan ARSLAN

Maden ilçesinde yapımı planlanan konut ve iş yerleri için gerekli çalışmalar başlatıldı. AFAD İyileştirme Daire Başkanı Mustafa İsen, İl Müdürü Osman Pıhtılı, Mekansal planlama grup Başkanı Ayhan Işık, Maden ilçesinde konut ve işyerlerinin yapımı için alan çalışması yaptıkları açıklandı.

Maden Belediye Başkanı Orhan Yavuz yapılan çalışma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“ İlçemizde AFAD tarafından yapılacak olan 47 konut, 24 iş yeri ve Belediye binasının projelerini yerinde görmek, heyelan bölgesinde konut ve iş yeri bulunup müracaat etmeyenlerin hak sahipliği konusunu  istişarede bulunmak için ilçemizi ziyaret eden AFAD İyileştirme Daire Başkanı  Mustafa İsen, AFAD il Müdürü  Osman Pıhtılı ve Mekansal Planlama Gurup Başkanı  Ayhan Işık'a çok teşekkür ederim.

Tabiki bu çalışma kapsamında yer alan ancak yasal süresi içinde başvuru yapmayan vatandaşlarımızın durumunuda bu çalışmada yetkililer ile değerlendirdik. Yaklaşık 80-90 vatandaşımız yasal süre içinde başvuru yapmamıştı. Bu vatandaşlarımızın da konut sahibi olması adına şimdi başka bir formül üzerinde çalışma yapılacak. Bunu da kısa sürede  tamamlayacağımızı sanıyorum.” dedi