YEREL
Giriş Tarihi : 11-09-2020 11:20   Güncelleme : 11-09-2020 11:46

MEMUR-SEN'DEN BAKAN KURUM'A TESPİT VE ÖNERİ DOSYASI

MEMUR-SEN'DEN BAKAN KURUM'A TESPİT VE ÖNERİ DOSYASI

Memur-Sen Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi, Elazığ’ın eğitim alanında acil çözüm bekleyen sorunlarını ve çözüm önerilerini ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a iletti.

Hazırlanan Odak Analiz Eğitim Raporunun ‘Riskler ve Öneriler’ başlıklı dosyası Bahşi tarafından Bakan Kurum’a teslim edildi.

 Eğitim-Bir-Sen'in yapmış olduğu alan araştırmasına göre salgın hastalığın etkisiyle Türkiye genelinde okulların pandemi koşullarında öğrencilere %50 kapasite ile eğitim vermesi öngörülürken bu oran Elazığ için maalesef %25 olarak tespit edildi. Bu konuyla ilgili Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezinin hazırladığı Odak Analiz Eğitim Raporunun 'Riskler ve Öneriler' başlıklı sayısı konuyla ilgili detaylı istatistikleri içeriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, deprem sonrası yapımı biten konutları incelemek üzere Elazığ’a gelmesini fırsata çeviren Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi, hazırlamış oldukları dosyayı bakan Kurum'a elden teslim ederek Elazığ'ın eğitim alanında acil çözüm bekleyen sorunlarını ve diğer konularla ilgili çözüm önerilerini bakan Kurum'a yüz yüze de iletmiş oldu. Bakan Kurum'a teslim edilen dosya içeriğindeki öncelikli konular şu şekilde;

  • Depremde yıkılan okul binalarının yerine yenilerinin ivedilikle yapılması.
  • Elazığ'a yakışır, şık ve modern bir öğretmenevinin şehrimize kazandırılması.
  • Diğer kurumların hizmet binaları gibi Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasının da ulaşımı kolay bir yere ve kurumun ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte yapılması.
  • Deprem tazminatının 6 ay daha uzatılması, emeklileri ve tüm ilçeleri de kapsaması.
  • Memur-Sen üyelerine depremden önce söz verilen 1500 Toki konutunun Memur-Sen üyelerine tahsis edilmesi.