YEREL
Giriş Tarihi : 11-09-2020 17:41   Güncelleme : 11-09-2020 17:41

ELAZIĞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 5 KALİTE BELGESİ BİRDEN ALDI

ELAZIĞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 5 KALİTE BELGESİ BİRDEN ALDI

Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ürettiği ürünler için 5 farklı alanda ISO Kalite Belgesi aldı.

1945 yılından bugüne Elazığ’da eğitim öğretim faaliyetlerini yürüten ve mesleki eğitim alanında binlerce öğrenci yetiştiren köklü eğitim kurumlarından Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ürettiği ürünler için 5 farklı alanda ISO Kalite Belgesi aldı.

Özellikle Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Bölümünde ürettiği ürünlerle kamu ve özel sektöre hizmet veren ve bir fabrika gibi çalışarak yıllık 1 milyon TL’nin üzerinde ciro yapan okulun aldığı Kalite Belgeleri üretimde ne denli başarılı olduğunu da kanıtlamış oldu.

Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sıra Yapım Atölyesini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Mahmut GÖÇÜNCÜ ve Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Münür YILDIZ okul müdürü Tarık Tuncay TÜRKMEN’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK sıra yapım atölyesinde incelemelerde bulunduktan sonra yaptığı açıklamada;

1945 yılından bugüne ilimize hizmet veren Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz çalışmalarını adeta bir fabrika gibi sürdürüyor. Okulun döner sermayesi aracılığıyla üretilen mobilya imalatlarının cirosunun yıllık 1 Milyon TL’nin üzerine çıktığını görüyoruz. Hem kamu hem de özel sektöre hizmet veren okulumuzun bu başarısı bizleri de mutlu etmektedir. Bu okulumuzun atölyelerinden yetişen öğrencilerimizin elde ettikleri becerilerle iş bulmada sıkıntı çekmediklerini görmek de ayrı bir mutluluktur. Ben çalışan tüm ekibi, öğretmen ve yöneticilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Tarık Tuncay TÜRKMEN’de açıklamasında;

Okulumuzun ürettiği ürünlerin kalitesini belgelendirmek için okulumuz tarafından yapılan başvuru sonucunda,Kalite Yönetim Sistemi, Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim bilgi Ssitemi, Kurumsal risk Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yardım Sistemi belgeleri alınmıştır. Böylece üretimimizin kalitesini de belgelendirmiş bulunuyoruz. Okulumuzda ders dışı saatlerde yapılan bu üretim faaliyetleri ile hem ilimizin hem de ülkemizin hem de öğrencilerimizin aile bütçelerine katkıda bulunuyoruz” dedi.