YEREL
Giriş Tarihi : 12-09-2020 10:22   Güncelleme : 12-09-2020 10:22

ARSLAN: OLUMLU SONUÇ BEKLİYORUZ

ARSLAN: OLUMLU SONUÇ BEKLİYORUZ

İrfan ARSLAN

21 Ağustos’ta Resmi Gazetede yayınlanan yeni Teşvik Yasasında 4. Bölgede yer alan Elazığ’ın yeniden 6. Bölgeye alınması için Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan rapor bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ’ın gerek deprem gerek pandemi süreci içinde yaşadığı olumsuzlukların giderilmesi ve Teşvik Yasasında 6. Bölgeye alınması ile sağlanacak avantajların ilin kendisini toparlamasına imkân sağlayacağını belirterek” Biz bu konuda yaşananları dile getirdiğimiz bir rapor hazırladık. Bu raporumuz bugün TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşmede Cumhurbaşkanımıza sunulacak.

Burada ilimizin 6. Bölgeye alınması ile birlikte ilimize yapılacak olan yatırımların ilin kaybettiklerini kazanmasına, gelişmesine ve yapılan yatırımların yanına yeni yatırımların kazandırılmasında etkili olacağı belirtilecek. Biz hazırladığımız raporda bunların geniş açıklamalarını yapmış durumdayız. Elazığ’ın yeniden Teşvik yasasında 6. Bölge kapsamına alınması adına yaptığımız çalışmaların olumlu sonuç vereceğine inanıyoruz.” dedi