YEREL
Giriş Tarihi : 15-09-2020 09:32   Güncelleme : 15-09-2020 09:32

KARŞILIĞINI ALAMADIKLARI BİR SÜREÇ YAŞIYORLAR

KARŞILIĞINI ALAMADIKLARI BİR SÜREÇ YAŞIYORLAR

İrfan ARSLAN

Ülkemizde ve ilimizde yaşanan Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş” Sağlık çalışanları bu çalışmka sonucunda yorulmakta ve enerjileri düşmektedir.Bu yoğun çalışmanın karşılığını alamamaları  sağlık çalışanlarını tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya bıkartamka, yaptıkları çalışmaların karşılığını alamamaları ise ümitlerini kırmaktadır.” Dedi

Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyeldi;

“Sağlık çalışanları hem bedenen yorgun, hem de ruhen yorulmaktadırlar. Personel yetersizliği nedeniyle iş yükü ve iş yoğunluğu artıyor. Bu da sağlıkçıyı yorgun düşürüyor ve enerjisini tüketiyor. Yaşanan haksızlıklar, sağlık çalışanlarının karamsarlığına ve ümitsizliğine neden oluyor.

Sağlık çalışanlarının çalışma hayatı gün geçtikçe zorlaşmakta ve katlanılmaz bir hal almaktadır

Covit-19 ,şiddet, yoğun iş yükü ve sonu gelmeyen nöbetler nedeniyle çalışanlar tükenmişlik sendromu ile karşı karşıyadırlar.

Çalışanın emeğinin karşılığının verilmemesi, geleceğinin belirsiz, emekliliğinin sıkıntılı olması da çilenin bir başka adı olmuştur.

Çalışan memnuniyeti için hiçbir çalışma yapılmaması, konu çalışanın hakkına gelince düzenlemelerin sadece sözde ve iyi niyet temennisi olarak kalmaması nedeniyle çalışanların ümidi de kırılmaktadır. Sağlık çalışanları, işyerlerinde hastalardan, hasta yakınlarından ve idarecilerden baskı görmektedirler. Mesleki, sosyal ve kültürel olarak bu sorunların bir an önce çözülmesi gerekiyor.”