YEREL
Giriş Tarihi : 15-09-2020 11:22   Güncelleme : 15-09-2020 11:22

BAŞKAN KIZILKAYA ALÇAK SALDIRIYI KINADI

BAŞKAN KIZILKAYA  ALÇAK SALDIRIYI KINADI

Faik Akgün

Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya Suriye'nin El Bab bölgesindeki savaş mağdurlarına yardım götüren   Kızılay görevlilerine yapılan alçak saldırıyı kınadı

El Bab bölgesine giden 3 kişilik Türk Kızılayı ekibinin bulunduğu araca, Çobanbey-El Bab bölgesi arasında plakasız iki araç içerisindeki yüzleri maskeli ve kamuflaj kıyafeti giymiş kişiler tarafından çapraz ateş açılmış saldırıda Düzce Kan Merkezi’nde görevli Mehmet Arif Kıdıman, şehit olurken  1 Kızılay görevlisi yaralanmış Bir Kızılay görevlisi ise saldırıdan yara almadan kurtulmuştu. Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya saldırı sonrasında yaptığı açıklamada  Kızılay görevlilerine yapılan alçakça saldırıyı kınadı. Kızılkaya yaptığı açıklamada, "Tek amacı savaş mağdurlarına yardım etmek olan Kızılay görevlisi arkadaşlarımıza yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyorum" dedi.

"TEK AMAÇLARI MAĞDURLARA YARDIM ETMEK OLAN ARKADAŞLARIMIZA  ALÇAKÇA BİR SALDIRI DÜZENLENMİŞTİR"

 Kızılay görevlilerine düzenlenen alçak saldırıyı kınayan Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanı  Rahman Kızılkaya, "Tek amacı savaş mağdurlarına yardım etmek olan arkadaşlarımıza  alçakça bir saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırıda bir arkadaşımız şehit olurken bir arkadaşımız  yararlanmış bir arkadaşımız da yara almadan kurtulmuştur. Uluslar arası hukuka göre korunması gereken ve  yine üstlerinde Kızılay logosu taşıdığı için  uluslar arası hukuk kuralları gereği  dokunulmazlığı olan Kızılay çalışanlarına yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyorum.  Allah'tan şehidimize rahmet kederli ailesine sabırlar diliyorum. Alçakça saldırıda  yaralanan arkadaşımızın da bir an evvel sağlığına kavuşmasını  diliyorum." dedi.