YEREL
Giriş Tarihi : 16-09-2020 21:38   Güncelleme : 16-09-2020 21:38

GENÇ SİVANLILAR DERNEK BAŞKANI SARIKAYA’DAN BURS ÇAĞRISI

GENÇ SİVANLILAR DERNEK BAŞKANI SARIKAYA’DAN BURS ÇAĞRISI

Elazığ genç sivanlılar derneği basın açıklamasında bulunarak dernek faaliyetlerinden bahsedip öğrenciler için burs çağrısında bulundu.

Dernek başkanı Muzaffer Sarıkaya, Dernek faaliyetlerinden bahsetti.

Sarıkaya ‘’Kuruluş tarihimizden bugüne yaklaşık iki ay oldu bu süre içinde faaliyetlerimiz oldu sizlere bu faaliyetler için bilgi vereceğim. Bizim Elazığ Organize sanayii bölgesinde bulunan pano fabrikamıza şuan da dört işçimizi dernek olarak oraya yerleştirdik. Buradan taşkın beye teşekkür ediyorum o konuda. Depremde zarar gören bir kardeşimiz var onun da şuanda evini yaptık bitirdik. Bizim derneğimizin kuruluş amacı Bingöl Genç Sivan bölgesi olarak 36 muhtarlık yaklaşık 310 mezra bulunmaktadır. Bizim nüfusumuzun yarısı burada. Yardımlaşma derneği olarak kurulduk çoğu iş adamımız bize desteğe devam ediyor. Biz bu konuda daha önce de yaptığımız basın açıklamasında da olduğu gibi öğrenci okutmak istiyoruz. ‘’ dedi.

Başkan Sarıkaya, Eğitimin önemine dikkat çekerek, öğrencilere burs verilmesi konusunda iş adamlarına çağrıda bulundu.

Sarıkaya ‘’ Derneğimiz de kesinlikle bir para aktarımı olmayacak. Bize yardım etmek isteyen iş adamlarımız direkt bir öğrencimizi okutsun veyahut bir fakirimize yardımcı olsun. Biz derneğimize hiç bir şey istemiyoruz. Bu konuda da Elazığ Millet vekili sayın Zülfü Tolga Ağar ağabeyimin bize çok destekleri oldu kendisine teşekkür ediyorum. Aynı şekilde belediye başkanımız Şahin Şerifoğullarına da teşekkür ediyorum.’’ Dedi.