YEREL
Giriş Tarihi : 17-09-2020 16:39   Güncelleme : 17-09-2020 16:39

AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE İLİMİZ MİLLETVEKİLİ BULUT; “ELAZIĞ 6. BÖLGE TEŞVİK KAPSAMINDA YER ALACAK”

AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE İLİMİZ MİLLETVEKİLİ BULUT; “ELAZIĞ 6. BÖLGE TEŞVİK KAPSAMINDA YER ALACAK”

Teşvik Yasasında 4. Bölgede yer alan Elazığ’ın 6. Bölgede kalmaya devam edeceği açıklandı. AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılan MKYK üyesi ve ilimiz Milletvekili Metin Bulut” Elazığ’ımızın da içinde bulunduğu sekiz ilin altıncı bölge teşviklerinden faydalanmaya devam etmesi için Cumhurbaşkanımıza sunduğumuz talebimiz makul karşılanmıştır. Takdirlerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı arz ediyoruz.

Hatırlanacağı üzere altıncı bölge tartışmaları başladığında konunun takipçisi olacağımızı ve gerekirse konuyu Cumhurbaşkanımıza taşıyacağımızı ifade etmiştik. Bugün Cumhurbaşkanımız talebimizi uygun gördü ve Elazığ’ımız altıncı bölge teşviklerinden faydalanmaya devam edecek. Hayırlı olsun.” Dedi.

CUMHURBAŞKANI 23 EYLÜL’DE GELMEYECEK

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Eylül’de ilimize geleceği konusunda da açıklamada bulunan Metin Bulut” Bu konuda kim nederen nasıl bir bilgi almış bunu bilmiyorum. Bu işin içinde yer alan. Benim böyle bir konuda bilgim yok. Olsa ilk benim bilgim olur. Ancak Cumhurbaşkanımızın ilimize yapacağı bir ziyaret gündeminde yer alıyor. Fakat tarih konusunda kesin bir bilgi söz konusu değil. Cumhurbaşkanımız ne zaman tensip buyurursa bu tarihte ilimize gelip vatandaşlarımız ile birlikte olacaklar.” dedi.