YEREL
Giriş Tarihi : 18-09-2020 10:01   Güncelleme : 18-09-2020 10:01

OKUL KIYAFETLERİNE RAĞBET YOK

Özel Haber Müslüm Demirtaş

OKUL KIYAFETLERİNE RAĞBET YOK

2020-2021 eğitim öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte satışları başlayan okul kıyafetlerine rağbet yok. Pazartesi günü eğitime başlayacak olan birinci sınıf öğrencileri için de okul kıyafetlerinin alınmadığını belirten esnaflardan İsmail Hekimoğlu, fiyatlarda da herhangi bir değişiklik yapılmadığını söyledi.

Ülkemizi de etkisi altına alan Korona Virüs nedeniyle tatil edilen ve 31 Ağustos’ta uzaktan eğitime geçilen okullar pazartesi günü itibariyle yüz yüze eğitime geçiliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarla ilgili merakla beklenen açıklamayı yaparak hem yüz yüze eğitimin nasıl olacağının ayrıntılarını açıklamış hem de 21 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze eğitimin sadece okul öncesi ve 1. Sınıflar için başlayacağını duyurmuştu. Bu kapsamda 2020-2021 eğitim öğretim yılı için okul üniformaları satışlarının başlanmasına rağmen veliler mağazalara pek uğramıyor. Okul kıyafetleri satışı yapan İsmail Hekimoğlu,okulların açılmasına kısa bir süre kalmasına rağmen okul üniformalarının satılmadığını belirterek verilen siparişleri de beklettiklerini söyledi.

‘’OKUL KIYAFETLERİNE RAĞBET YOK’’

Okul kıyafetlerinin pek fazla satılmadığını belirten esnaflardan İsmail Hekimoğlu,‘’Sadece birinci sınıflar okula başlayacağı için şu an da sadece onlar için okul kıyafetleri alışverişi yapılıyor. Ancak okul kıyafetlerine şu anda rağbet yok, tek tük satışlar yapılıyor. Velilerimiz okulların açılacağına kesin gözüyle bakmadıkları veya okul açılsa da pandemi nedeniyle çocuklarını okula göndermeyecekleri için okul kıyafetlerini  almıyorlar. Bu sene pandemi nedeniyle  verdiğimiz siparişleri de bekletmek zorunda kaldık. Çünkü  alan yok.’’dedi.

 ’’FİYATLARDA DEĞİŞİKLİK YAPMADIK’’

Okul kıyafetleri fiyatlarında zam yapılmadığını söyleyen Hekimoğlu,’’Bu yıl ki okul kıyafetleri fiyatları ile geçen yılın fiyatları ile aynı, herhangi bir değişiklik yapmadık. Fiyatlarımız gayet makul. Zaten okul kıyafetleri konusunda işletmemiz Elazığ’da bir numaradır. İlkokul ve ortaokul için okul kıyafetleri fiyatları 180 ile 200 TL arasında değişiyor. Lise öğrencileri için de 230 ile 250 TL arasında satılıyor. Okul kıyafetleri içerisinde; mont, pantolon, tişört, swetshirt olmak üzere 4 parçadan oluşuyor. İsteyen vatandaşlar için parça parça da satılıyor .Ancak herhangi bir fiyat değişikliği yok. Salgına karşı kurallara biraz daha uyarak hep birlikte mücadele edersek belki okulların tamamen yüz yüze eğitime geçilmesi daha kısa sürede sağlanır. Okulların tamamen açılması durumunda bütün esnafların işleri de düzelecektir.’’ifadelerini kullandı.