YEREL
Giriş Tarihi : 18-09-2020 10:03   Güncelleme : 18-09-2020 10:03

ŞEKER-İŞ TEMSİLCİSİ KARAÇİL'DEN HAKSIZLIK ÇIKIŞI

Faik Akgün

ŞEKER-İŞ TEMSİLCİSİ KARAÇİL'DEN HAKSIZLIK ÇIKIŞI

Elazığ Şeker Fabrikası  65. Pancar alımı ve İşleme Kampanyası Törenine katılan Şeker-İş Temsilcisi Aşkın Karaçil, yaptığı açıklama ile açılışa damga vurdu. Karaçil geçici olarak çalışan şeker işçilerine kadro verilmeyerek haksızlık yapıldığını dile getirdi

Elazığ Şeker Fabrikası  65. Pancar alımı ve İşleme Kampanyası Töreni'nde açıklamalarda bulunan Şeker-İş Temsilcisi Aşkın Karaçil, şeker fabrikalarındaki personel sayısının yetersizliğine vurgu yaparak şeker fabrikalarında çalışmaya başlayan bin  500 kişiye işlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Karaçil, 30 yıolı bulan bir süredir şeker fabrikalarında geçici işçi statüsünde çalışanlar olduğunu bu kişilere kadro verilmeyerek haksızlık yapıldığını dile getirdi. Geçici işçilerin kadroya alınması için yoğun bir çaba sarf ettiklerini de vurgulayan Karaçil verdikleri mücadele sırasında siyasilerin kendilerine gerekli desteği vermediğini ve yalnız bırakıldıklarını aktardı.   

"GEÇİCİ İŞÇİ  OLARAK ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZA BÜYÜK BİR HAKSIZLIK YAPILMIŞTIR."

   Şeker fabrikası işçilerinin Korona Virüs'le savaşta önemli çabaları olduğunu aktaran Şeker-İş Temsilcisi Aşkın Karaçil  " Tüm dünyayı ve ülkemize etkisi altına alan Korona Virüs sonrasında üretime dayalı ekonominin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.  Türk-Şeker  20 günde 1 milyon litre etil alkol üreterek başta hastanelerimiz olmak üzere kolonya ve dezenfektan üretimi yapan işletmelerimize çok ciddi bir destek vermiştir.  Şeker fabrikalarımız uzun bir süredir personel sıkıntısı çekmekte olup eksik kadrolarla çalışmaktaydı. Genel müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar sonucu  bin 500 genç  arkadaşımız şeker çalışanları ailesine dahil edilmiştir. Göreve başlayan bu arkadaşlarımıza  işlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Ancak genç arkadaşlarımız kadromuza dahil edilirken 25- 30 yılı bulan bir zamanadır şeker fabrikalarında çalışan ve alanlarında uzmanlaşmış olmalarına rağmen  geçici işçi  olarak çalışan arkadaşlarımıza büyük bir haksızlık yapılmıştır.   Bu nedenle fabrikalarımız daha da fazla sıkıntı yaşamaktadır.  Bu arkadaşlarımızın yaşamış olduğu sorun biran önce çözülmelidir.  Genel başkanımız ve genel merkez yöneticilerimiz bu süreçte bizlerin yanında yer alırken ne yazık ki siyasilerimiz bizi yalnız bırakmışlardır. "  dedi.