YEREL
Giriş Tarihi : 18-09-2020 10:06   Güncelleme : 18-09-2020 10:12

ELAZIĞ’IN SAĞLIKTA Kİ MARKASI MEDİLİNE HOSPİTAL

Özel Haber - Faik Akgün

ELAZIĞ’IN SAĞLIKTA Kİ MARKASI MEDİLİNE HOSPİTAL

Mediline Hospital Hastanesi açılışının üstünden çok bir zaman geçmemesine karşın Elazığ'ın sağlık alanında önemli bir değeri olmayı başaracağını kanıtladı.  Ortaya koyduğu hastane hizmetleri ile Elazığ'a özlemini çektiği sağlık hizmetlerini sunan Mediline Hospital Elazığlıların gönlüne girmeyi başardı.   Elazığ'ın sağlık alanındaki markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Mediline Hospital Hastanesi'nde hedef hastane hizmetlerinde Elazığ'ı tüm yurtta temsil etmek...

Elazığ'a hasret kaldığı sağlık hizmetleri ile kavuşturan Mediline Hospital Hastanesi Genel Müdürü Muhittin Siğergök Mediline Hospital Hastanesi'nin Elazığ'da sağlık alanında çığır açan hizmetleri ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada Mediline Hospital' in Elazığ’ın sağlık alanındaki yerli markası olduğunu vurgulayarak Elazığlılara göstermiş oldukları ilgi dolayısıyla teşekkür etti. İşte Elazığ'a sağlık alanında hasret kaldığı hizmetleri sunmaya başlayan Mediline Hospital Hastanesi ile ilgili olarak Mediline Hospital Hastanesi Genel Kordinatörü Muhhitin Siyagök'ün yaptığı açıklamaların detayları...

 "MEDİLİNE HOSPİTAL BİR ELAZIĞ PROJESİDİR"

  Mediline Hospital'in bir Elazığ projesi olduğunu dile getiren Mediline Hospital Hastanesi Genel Müdürü Muhittin Siğergök , "Mediline Hospital bir Elazığ projesidir.  Hastanemizin bulunduğu yapı sizlerinde bildiğiniz üzere yaklaşık sekiz yıl boyunca metruk bir şekilde kaldı. Bu binanın yeniden Elazığ'a kazandırılması gerekiyordu. Bizler de Elazığ adına bunu görev bildik. Hastanemizin kurulumunu gerçekleştireceğimizi açıkladığımız andan itibaren Elazığ kamuoyu, mülki amirlerimiz ve hekim camiası bizlere çok ciddi bir destek verdi. Verilen desteklerin sonucu olarak bu oluşumu gerçekleştirdik.  Vermiş oldukları destek hala devam ediyor Bu noktada sizlerin aracılığı ile Elazığ kamuoyunun tamamına, mülki amirlerimize ve hekimlerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum."dedi. 

"HEDEFİMİZ ELAZIĞ'I SAĞLIK ALANINDA TÜM TÜRKİYE'DE TEMSİL ETMEKTİR"

  Hedefleri ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Siyagök Hedeflerinin sağlık alanında Elazığ'ı tüm Türkiye'de temsil etmek olduğunu kaydetti. Siğergök, " Şu anda 233 personelimiz bulunuyor.  İkinci ruhsatımız almamızla birlikte çalışma arkadaşlarımızın sayısının 300'ü geçeceğini düşünüyoruz. Hedefimiz Elazığ'ın markası olan Mediline Hospital'i Elazığ'dan tüm Türkiye'ye açmak ve Elazığ'ı sağlık alanında tüm Türkiye'de temsil etmektir.  Bu hedefimizi gerçekleştirecek enerjiye sahip olduğumuz herkes tarafından bilinmektedir. Verilen desteklerle de birlikte,  ilk beş yıl içerisinde en az üç ilde Elazığ'ı temsil edeceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"HALKIMIZIN YOĞUN İLGİSİNİN TEMEL SEBEBİ SAHİP OLDUĞUMUZ HEKİM KADROSUDUR"

  Hizmet vermeye başlayalı çok kısa bir süre olmasına karşın Mediline Hospital'in çok yoğun bir ilgi gördüğünü bu ilginin nereden kaynaklandığı sorduğumuz Siğergök yoğun ilginin temel sebebinin sahip oldukları hekim kadrosundan kaynaklandığını vurguladı. Siğergök,  Hizmet vermeye başlayalı İkinci haftaya girmiş olmamıza karşın vatandaşlarımızın günbegün artarak sağlık hizmetleri noktasında bizi tercih ettiklerini görüyoruz.  7 yılı Elazığ'da olmak üzere toplamda 20 yılı bulan sağlık alanındaki tecrübelerime rağmen Elazığ halkının bu kadar kısa bir sürede bize bu kadar ilgi göstereceğini beklemiyordum. Halkımızın yoğun ilgisinin temel sebebi ise sahip olduğumuz hekim kadrosudur. Elazığ'ın alanlarında uzman ve en sevilen hekimlerinden oluşan bir kadroya sahip olduğumuz için vatandaşlarımızın yoğun bir teveccühüne mazhar oluyoruz.  Yeni bir mekâna sahip olmamız ve Elazığ'a hizmet etme heyecanını taşıyor olmamızın da hemşerilerimizden tam not aldığını düşünüyorum." dedi.

"VATANDAŞLARIMIZIN KARŞILANMASINA ÇOK ÖZEN GÖSTERİYORUZ"

Hastanelerin olmazsa olmazlarının başında hastaneye gelen vatandaşların karşılanması olduğunu dile getiren Siğergök, "Hastanemizin planlamasını yaparken olmazsa olmazımız hastaneye gelen vatandaşlarımızın karşılanması ve ağırlanması oldu. Vatandaşlarımızın karşılanmasına çok özen gösteriyoruz. İşe alımlar sırasında bu departmanımızda görev alacak arkadaşlarımıza ayrıcalık tanıyacağımızı ifade ettik. Şuanda vatandaşlarımızı kapıdan girer girmez karşılayan ve yardımcı olan kızlarımızın birçoğu üniversite mezunudur.  Bu departmanımızı en kalifiye elemanlardan oluşturduk. Daha da iyisini yapma adına çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı

"VATANDAŞLARIMIZIN HUZUR BULACAĞI BİR ALAN OLUŞTURACAĞIZ’’

   Hastaneyi bir yuva ve çevresine de faydalı bir yapı haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Siğergök, "Hedefimiz öncelikle çalışma arkadaşlarımızın mutlu olacağı hastanesini yuvası gibi göreceği bir yapı oluşturmaktır.  Hastane olarak çevremize de faydalı olacağız. Hastanemizin çevresindeki esnaf arkadaşlarımızın da hastanemizi hayatlarının bir parçası olarak görmesi için çalışacağız.  Sağlık hizmeti almak için hastanemize gelen vatandaşlarımızın ise huzur bulacağı bir alan oluşturacağız."dedi.

"ELAZIĞ'A FAYDALI OLMAK İÇİN YAPMAMIZ GEREKENDEN DAHA FAZLASINI YAPACAĞIZ"

Bütün branşlarda hizmet verdiklerini dile getiren Siğergök alışılagelmiş sağlık anlayışını da değiştirerek ülkemizin batı bölgesinden hastalar getirmeyi başardıklarını vurguladı. Siğergök, " Şuanda ana branşlarımızda ve yoğun bakımlarımızda eksiksiz bir hizmet sunuyoruz.  Yapılması gereken bütün ameliyatları gerçekleştiriyoruz. Çevre ilere dahi hizmet vermeye başladık.   Geçtiğimiz gün Doç. Dr. Hasan Çılgın Bey hocamız Malatya’dan gelen bir hastamıza çok başarılı bir lapraskobik bir ameliyat gerçekleştirdi. Şu anda ameliyat olmak için gelen günlük on hastamızın yedisi il dışından gelmektedir.  Bu durum şehrimiz adına ciddi bir kazanımdır. Hep doğudan batıya hasta gittiğini duymuşuzdur. İşte bu durumu tam tersine çevirdik. Batıdan doğuya hasta getirmeyi başardık. Önümüzdeki dönemde il dışından gelecek ameliyatlar ile şehir ekonomisine de ciddi katkılar sağlayacağız.   Bu noktada Elazığ’a faydalı olmak için yapmamız gerekenden daha fazlasını yapacağımızın bilinmesini istiyorum" dedi.