YEREL
Giriş Tarihi : 21-09-2020 09:43   Güncelleme : 21-09-2020 09:43

HADDİNİZİ BİLECEKSİNİZ

HADDİNİZİ BİLECEKSİNİZ

İRFAN ARSLAN

• Ülkemizin yaşadığı tüm sıkıntılara karşılık ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na ne içeriden ne de dışarıdan kendini bilmez hadsizlerin hakaret etme hakkı olamaz.

• Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması adına, yurt dışında ülkemizin menfaatlerini koruma ve kollama adına çalışmalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yunan Basını ve Yöneticilerinin söyledikleri ve yazdıkları kabul edilemez

• Ülkemizin bulunduğu bölgede güçlenmesi ve uluslar arası bölgelerde yaptığı çalışmalardan rahatsızlık duyanların söylemleri Cumhurbaşkanı nezdinde Türkiye Cumhuriyetine’dir. Bunu hiçbir Türk Vatandaşı kabul edemez.

• 1923’te Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’de denize döktüğü Yunanistan yeni bir denize dökülme olayı yaşamak istiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a söyledikleri sözler bunun isteği olarak görülüyor.

• Bölgede huzur ve güven ortamı oluşturma çabasında olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bu alanda ki çalışmaları ve girişimleri bundan sonrada devam edecektir. Bundan rahatsızlık duyanların rahatı ve huzuru kaçmaya devam edecek.

• Hadsiz Yunan Gazetesi  Dimokratia Gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ağır bir küfür etmesini "demokrasi" diye savunarak, ahlaksızca attığı manşeti dün tekrar kullandı. Gazetenin haberinde Türkiye'den gelen tepkiler derlenirken, haberin manşetinde "Tüm Yunanlıları ifade eden baş sayfa! Demokrasi zorlarına gitti" denildi.

Akdeniz’de Türkiye Cumhuriyetinin haklarını koruma adına yapılan Doğalgaz arama çalışmaları Yunanistan’da büyük öfkeye neden olurken, Yunanistan üst düzey yetkililerinin yaptıkları açıklamalar ve bir gazetenin attığı başlık büyük infiale neden oldu. Yurt içinde ve yurt dışında hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edemez hele sinkaflı kelimeler hiç kullanamaz. Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil ettiği için söylenenler ve yazılanlar Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik olarak söylenmiştir. Bunu hiçbir Türk Vatandaşı kabul edemez.

Kurtuluş savaşında aldıkları ağır yenilgi ve 1923 yılında Türk ordusunun İzmir’de denize dökerek ülkemizden kovduğu Yunanistan halen bu yenilginin acısını yaşıyor olacak ki en küçük olayda ülkemize karşı kin kusmaya devam ediyorlar. Dün İzmir’de denize dökülen Yunanistan bugün yeniden Ege’nin sularında ıslanmak istiyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin bulunduğu coğrafyada ülkenin huzur ve güvenliği, ekonomik kaynaklarını kullanma alanında yaptığı çalışmaların uluslararası anlaşmalar kapsamında olduğu biliniyor.Böylesi bir çalışmanın yapılması başta Yunanistan olmak üzere averelerini rahatsız etmiş ki saldırılarının dozunu hareket ve küfür boyutuna kadar getirmişler.

Yunanistan'da yayın yapan Dimokratia Gazetesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ağır bir küfür etmesini "demokrasi" diye savunarak, ahlaksızca attığı manşeti bugün tekrar kullandı. Gazetenin haberinde Türkiye'den gelen tepkiler derlenirken, haberin manşetinde "Tüm Yunanlıları ifade eden baş sayfa! Demokrasi zorlarına gitti" denildi.

Bizde Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olarak “Demokratik“ hakkımızı kullanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yazılanların aynısını Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu için kullanalım mı?