YEREL
Giriş Tarihi : 21-09-2020 18:47   Güncelleme : 21-09-2020 18:47

İYİ PARTİ’DE YAVUZ TEMİZER LİSTE DIŞINDA KALDI

İYİ PARTİ’DE YAVUZ TEMİZER LİSTE DIŞINDA KALDI

Partinin ağır toplarının liste dışında kaldığı kurultay sonucunda, Genel İdare Kuruluna Elazığ’dan seçilen tek isim Mustafa Cihan Paçacı oldu. Öte yandan Genel Başkan Yarımcılarından Yavuz Temizer de İyi Parti’de liste dışında kaldı.

İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı’nda yapılan oylamanın ardından Genel İdare Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu belli oldu.

Başkent Ankara’da Pandemi nedeniyle açık alanda Altın Park’ta yapılan 2. Olağan kurultay sonucunda; Ümit Özdağ,  Aytun Çıray ve İsmail Koncuk gibi partinin ağır topları liste dışında kaldı.

Genel İdare Kurulu Üyeliği için Elazığ’dan aday olan Prof.Dr. Mustafa Kemal Atikeler, yeterli oya ulaşamayınca listeye giremezken, İyi Parti GİK Üyeliği’ne seçilen Elazığlı tek isim ise Mustafa Cihan Paçacı oldu.

Öte yandan İyi Parti’nin 2. Kurultayı’nda Merkez Disiplin Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyeleri seçimi öncesi dağıtılan "İlk 75’te de Olsa Tercih Edilmeyecekler" listesi partiyi karıştırdı. Listede bulunan 10 isimden dördü GİK'e yedek üye olarak girdi. Çizik yiyen isimler arasında Yavuz Temizer Aytun Çıray, Ümit Özdağ gibi partinin ağır topları da var.

İyi parti Adana Milletvekili İsmail Konuck, kurultay sonrası sosyal medya hesabından tepkisini dile getirirken; “İYİ Parti 2. Olağan Kongresi bugün yapıldı. Hayırlı olsun. Ben ve Ümit Özdağ, Gİ̇K adayı olmamamıza rağmen, bazı akıl ve ahlak fukaraları, bir kısım il yöneticisine sabah böyle bir liste dağıtmış. Aday olma ihtimalimiz bile birilerini ürkütmüş! Koltuk onların, adamlık bizim olsun” ifadelerini kullandı.

Öte yandan kurultaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan İyi Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or ise yaptığı açıklamada, partilerinin 2. Kurultayını “toy” havasında yaptıklarını belirterek, kurultayın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Mevlüt Or, Genel İdare Kurulu Üyeleri’nin de belirlendiğini aktararak muhtemelen bu ay içerisinde yeni divanın da Genel Başkan Meral Akşener tarafından kamuoyuna açıklanacağını kaydetti.