YEREL
Giriş Tarihi : 22-09-2020 20:26   Güncelleme : 23-09-2020 11:09

MİLLETVEKİLİ BULUT: ÖDEME FİYATLARINDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

MİLLETVEKİLİ BULUT: ÖDEME FİYATLARINDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, deprem konutlarının geri ödemesiyle ilgili yaptığı açıklamada konut fiyatını peşin ödemek isteyen vatandaşlara yüzde 20 ekstra bir indirim uygulanacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’daki deprem konutlarının aylık ödeme planlarını açıklamıştı. Konuyla ilgili AK Parti MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu. Milletvekili Bulut, 2+1 konutlar için 510 TL ile 725 TL arasında 3+1 konutlar için ise 730 TL ile 995 TL arasında aylık ödeme bedeli alınacağını söyledi. Bulut, Köy evlerinde ahırsız olanlardan ayda 790 TL ahırlı olanlardan ise 905 TL aylık ödeme tahsis edileceğini ifade etti.

“ÖDEME FİYATLARINDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK”

Bedellerin 2 yıl ödemesiz 20 yıl vade ile gerçekleşeceğini belirten Milletvekili Bulut, herhangi bir faiz uygulanmayacağını ödeme planlarında bir artış olmayacağını ilk ödemenin yapıldığı ay ile son ödemenin yapılacağı aydaki fiyatın aynı olacağını söyledi. 

“PEŞİNAT ÖDEMESİ GİBİ BİR ÖDEME YOK”

 Vatandaşlardan herhangi bir peşinat alınmayacağını da vurgulayan Milletvekili Bulut, konutların vatandaşlara yaklaşık yüzde 40 indirimle verildiğini söyledi.

“PEŞİN ÖDEMEDE YÜZDE 20 İNDİRİM YAPILACAK”

Milletvekili Metin Bulut canlı yayında önemli bir açıklamada da bulundu. Metin Bulut, peşin ödeme yapmak isteyen hak sahiplerine AFAD tarafından yüzde 20 ekstra bir indirim uygulanacağını açıkladı.