YEREL
Giriş Tarihi : 23-09-2020 10:29   Güncelleme : 23-09-2020 11:21

‘’PROJELERİMİZİ CUMHURBAŞKANIMIZA İLETECEĞİZ’’

‘’PROJELERİMİZİ CUMHURBAŞKANIMIZA İLETECEĞİZ’’

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Pandemiye rağmen çalışmalarına ara vermediklerini belirterek, Keban için ilk günkü tempoyla çalışmaya devam ettiğini söyledi. Çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Atlı," Projelerimizi Cumhurbaşkanımıza ileterek hayata geçirmesini sağlayacağız’’dedi.

Keban ilçesine yönelik çalışmalarına devam eden Belediye Başkanı Fethiye Atlı, ilimizin içerisinde bulunduğu  durumu değerlendirerek çalışmaları hakkında gazetemize bilgi verdi. Vatandaşların istekleri ve Keban ilçesinin eksiklerini tamamlamak amacıyla başkanlık görevini en iyi şekilde yürütmeye çalışan Başkan Atlı yaptığı açıklamada, deprem sonrası yapımı tamamlanan konutları teslim etmek üzere ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a projelerini ileterek hayata geçireceklerini ifade etti.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, yaptığı açıklamada şu ifadelere yerdi;

‘’İlçenin sağlık yönünde en büyük eksiği olan hastane için gerekli çalışmalarımızı tamamladık ve belediyeyi ilgilendiren kısımları hallettik. Şimdi İl Sağlık Müdürlüğümüz bundan sonraki süreçte Ankara ile temas haline geçerek vatandaşlarımızın da özellikle dört gözle beklediği Hastanemizi ilçemize kazandıracaktır. Ayrıca Ali Tekataş beyin, VASKİ Genel Müdürü olduğu dönemde, projesini hazırladığı mezarlığın etrafının çevrilmesi, duvarlarının örülmesi, mescit ve gasilhanenin yapımı gibi işlemler tamamlanarak cenazelerimizi orada defin etmeye başladık. Bu noktada bir kez daha hayatlarını kaybeden hemşerilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yani şu anda içerisinin ağaçlandırmasından başka herhangi bir sorun kalmadı. Yeni yolların yapıldığı bölgelerde rutin olarak kilitli parke döşeme çalışmalarımız devam ediyor ’’dedi.

‘’SALGINA KARŞI PERSONEL İLE BİRLİKTE MÜCADELE ETTİK’’

Korona Virüs salgınının etkin olduğu dönemde belediye olarak salgına karşı personellerle birlikte mücadele içerisinde olduğunu belirten, Başkan Atlı,’’Pandemi sürecinde çalışmalarımız aksatılmadan devam etti. Salgına karşı el ele vererek dezenfeksiyon işlemleri ilçe genelinde sık sık yapıldı. Ayrıca o süreçte kendi personellerimiz salgına karşı mücadelede kurumlar için siperlik maske üretimi gerçekleştirdik ve Halk Eğitim Merkezinin desteğiyle 10 bin maske dağıtımı yaptık.’’diye ifade etti.

‘’İKİ GÜNDE ÜÇ TRAKTÖR ÇÖP TOPLADIK’’

Keban Köprüsünün karşı tarafı ve Arapgir yol ayrımında temizlik çalışması yaparak çevre kirliliğine karşı duyarlılık çağrısında bulunan Başkan Atlı,’’İlçemizin temizliği bakımından Keban Köprüsünün karşı tarafı ve Arapgir yol ayrımında temizlik işlemlerimizi belediye personellerimizle birlikte yapıyoruz. Buraya atılan çöpler Kebanlı hemşerimizin attığı çöpler değil. Özel araç, minibüs ya da kamyondan atılan çöpler. İki günde üç traktör çöp topladık. Hala yol temizlik çalışmalarımız devam ediyor’’diye ifade etti.

‘’DOSYALARIMIZI CUMHURBAŞKANIMIZA İLETECEĞİZ’’

İlimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yarım kalan ve hayata geçirilecek projeleri ileteceğini söyleyen Başkan Atlı,’’İçme suyu ile ilgili projemizi zaten Sukap projesi kapsamında ilgililere iletmiştik. Yine şimdiye kadar eksik olan, yarım kalmış projelerimiz ve içme suyu ile ilgili projelerimizi dosya halinde ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanımıza teslim edeceğiz. Ve eminim ki bu sayede eksikler giderilerek daha hızlı bir şekilde projelerimizi hayata geçireceğiz’’dedi.

‘’VATANDAŞLARIMIZIN DAHA DUYARLI DAVRANMASI GEREKİYOR’’

Başkan Atlı, son olarak ülke olarak sıkıntı bir süreçten geçtiğimizi belirterek ilimiz hakkında değerlendirmelerde bulundu. Atlı,’’Halkımızdan istirhamımız gerçekten bu süreçte daha çok duyarlı davranarak ülkece mücadele ettiğimiz salgına karşı gerekli kurallara uymalarıdır. Her şeyi devletten beklememek gerekiyor, aksine devlete sahip çıkmak gerekiyor. Bu noktada vatandaşların biraz daha sorumluluk alarak davranması gerekiyor. Bununla birlikte vatandaşlarımızın desteğini ve kurallara en iyi şekilde uydukları bir ortamda ülkemizi etkisi altına almış salgını en az zararla ve en kısa sürede def edeceğimize inanıyorum.’’ifadelerini kullandı.