SPOR
Giriş Tarihi : 23-09-2020 12:18   Güncelleme : 23-09-2020 12:18

GÜR: SAĞLIK VE BİLİM KURULLARININ KARARINI BEKLİYORUZ

GÜR: SAĞLIK VE BİLİM KURULLARININ KARARINI BEKLİYORUZ

İRFAN ARSLAN

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) Mustafa Gür,Liglerin oynatılmasınınen büyük temennilerinin olduğunu belirterek” Bu konuda ki nihayi karar Salık ve Bilim Kurulunca verilecek . Bizde bu kararı bekliyoruz.” Dedi

ASKF Başkanı Gür konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

“Bölgesel Amatör Lig ve 1. Amatör Lig ile ilgili nihai kararın, TFF Sağlık Kurulu ile Bilim Kurulu’nun vereceği raporun ardından belli olacak. Elazığ olarak BAL ve amatör liglerin oynanmasından yanayız. Ancak nihayetinde TFF Sağlık Kurulu ile Bilim Kurulu raporları ve önerileri doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınacak bir karar.

Yeni sezon için Bölgesel Amatör Lig ve amatör ligler ile ilgili gerekli önlemleri alarak çalışmalar gerçekleştirdik. Şunu da belirtmek istiyorum; Konfederasyon Başkanımız Sayın Ali Düşmez bey, yönetim kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun gönlünde de ligleri oynatmak var. Bizler de Elazığ ASKF olarak da bizler de aynı görüş doğrultusunda fikir birliğine vardık. 2020-2021 Futbol Sezonu için ilimizde oynanacak Bölgesel Amatör Lig müsabakalarına ve ilimiz amatör liglerine hazırız. Koronavirüs pandemisine karşı gerekli önlem ve tedbirleri şimdiden almış bulunmaktayız.

Bölgesel Amatör Lig ve ülke çapındaki Amatör liglerin oynanıp oynanmaması Bilim Kurulu ve TFF Sağlık Kurulununun alacağı kararın ardından alınacak. Bu kararın bir kaç güne kadar açıklanmasını bekliyoruz. Tekrar ediyorum hem Konfederasyon Başkanımız Ali Düşmez bey ve yönetiminin hem de Elazığ ASKF olarak bizim düşüncemiz liglerin oynatılması yönünde. Liglerin Oynanması yönünde karar verilirse Elazığ olarak bizlerde hazırız. Alınacak her karar ülkemize ve ilimize hayırlar getirsin inşallah.”