YEREL
Giriş Tarihi : 23-09-2020 16:26   Güncelleme : 23-09-2020 16:26

KOVANCILAR’DA 303 ADET TOKİ KONUTLARI İÇİN YER TESLİMİ BAŞLADI

KOVANCILAR’DA 303 ADET TOKİ KONUTLARI İÇİN YER TESLİMİ BAŞLADI

24 Ocakta yaşanan deprem sonrası Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde yapımına başlanacak olan 303 adet TOKİ konutlarının yer teslim çalışmaları başladı. Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, 2’nci etap çalışmalarının da kısa sürede ihale çalışmalarının ardından inşaat kısmına geçileceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde ailesi ile birlikte Elazığ-Kovancılar Karayolunda kendi aracıyla kaza yapan Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar tedavisi sonrası taburcu olduğu gibi çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Başkan Akpınar 24 Ocak’ta meydana gelen deprem sonrası vatandaşlar için yapılacak olan konutların yer çalışmasının başladığını açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kovancılar ilçesinde yaklaşık 500 konutun yapılması için talimat verdiğini söyleyen Başkan Akpınar, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla çalışmalarının başlandığını söyledi.

 Başkan Akpınar yaptığı paylaşımda,’’İlçemizde yapımına başlanacak ihalesi yapılan 303 adet TOKİ konutlarının yer teslimi çalışmaları için İsmet Paşa Mahallemizdeyiz.

1’nci etap çalışmalarının yer teslim çalışmaları başlamış olup İsmet Paşa Mahallemizde okulun üst kısmına yerleştirilecek şekilde çalışmalarına başlanmış olacak.

2’nci etap çalışmalarının da kısa sürede ihale çalışmalarının yapılıp inşaat kısmına geçilecektir inşaallah. Memleketimize hayırlı olsun. Desteklerini bizden hiç bir zaman esirgemeyen emek ve gayretlerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanlarımıza, Sayın Valilerimize, Sayın Milletvekillerimize,Sayın İl Başkanımıza, İlçe Dinamiklerimize teşekkür ediyorum’’ifadelerini kullandı.