YEREL
Giriş Tarihi : 23-09-2020 22:14   Güncelleme : 23-09-2020 22:14

OR’DAN LİSTE DIŞI KALAN TEMİZER AÇIKLAMASI

OR’DAN LİSTE DIŞI KALAN TEMİZER AÇIKLAMASI

İYİ Parti 2’nci kongresinde liste dışı kalan Elazığ eski Milletvekili Yavuz Temizer’in açıklamalarından sonra İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or yazılı bir açıklama yaptı.

İYİ Parti 2’nci kongresinde liste dışı kalan Elazığ eski Milletvekili Yavuz Temizer’in açıklamalarından sonra İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or yazılı bir açıklama yaptı. Or yaptığı açıklamada İYİ Partideki istifasında şahsi emel ve isteklerine ortak olmadığım, Yavuz Temizer beyin rolü büyük olduğunu açıkladı. İYİ Parti İL Başkanı Or yazılı açıklamasında; “İYİ Parti 2’nci Olağan Kurultayımızı büyük bir katılım ve coşkulu bir kutlamayla gerçekleştirdik. Bizler bu büyük mücadelenin neferleri olarak her zaman Genel Başkanımızın emrinde ve ülkemizin, milletimizin ülkü, ideal ve hayalleri doğrultusunda hareket ettik. Her zaman siyasetin dürüst, onurlu ve şahsiyetli yapılmasını, partimizin temel ilke ve prensiplerine bağlı kalarak yürüttük ve yürütmeye devam edeceğiz.

Ancak; İYİ Parti kadrolarını bir merdiven gibi gören kişilikler yüzünden partimiz kirlenmekte, amaçlar saptırılmaktadır. Bizler asla bu tür müdahalelere izin vermeyeceğiz.

Elazığ İYİ Parti İl Başkanı olarak daha önce de bu görevi yürüttüğüm dönemlerde birilerinin emir ve yönlendirmeleri ile değil,  Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin emirleri doğrultusunda hareket edip, parti ilkelerini ihlal edecek hiçbir çalışmanın içerisinde olmadım. Üzerime atılan haksız ithamlar sonucu, partime daha fazla zarar vermemek adına  istifa edip, İl Başkanlığı görevimden ayrıldım. Bu istifamda şahsi emel ve isteklerine ortak olmadığım, Yavuz Temizer beyin rolü büyüktür. Önceki dönem İl Başkanlığı sürecinde, halen şahsi cep telefonumda kayıtlı bulunan 19 Şubat 2019 tarihli, “bunu senin yanına bırakırsam adam değilim” mesajı, tehdit içerikli olup, siyaseti şahsi emelleri doğrultusunda kullanmıştır.

Elazığ halkı ve kamuoyu bilmelidir ki; Sn. Genel Başkanımızın talimatı ile demokratik bir kongre ve seçim süreci geçirmiş olup, Elazığ delegelerinin tercih ve teveccühü ile yeniden İl Başkanlığı görevini kazandım. İl Başkanı demek, bir ilin UÇ BEYİ!, İYİ Partinin yetkilisi ve yönetimi ile beraber tek sorumlu kişisi demektir.

Yavuz Temizer beyefendinin, GİK seçimi sonrası ortaya attığı asılsız iddialar ve bu iddiaların ortasına Koray Aydın’ı yerleştirmek, Genel Merkezimizi ve Genel Başkanımız ile Üst Kurul Delegeleri ve GİK adaylarımızı karalamaktan ve partimize zarar vermekten başka bir şey değildir.

Elazığ halkı da, Yavuz Temizer hakkındaki olumsuz düşüncelerini gerek partimiz kanalıyla, gerek dış mecralarda her fırsatta beyan etmektedir. Bu olumsuz tablo, ilimiz ve İYİ Parti teşkilatı olarak hoş karşılanmamakla beraber, şahsi çıkarların parti menfaati üzerinde tutulması hiçbir ahlaki ve etik kural ile bağdaşmamaktadır.

Siyasetin terbiyeli şahsiyetli kişilikli,  ve donanımlı yapılması gerektiği gibi, İYİ Parti’yi temsil eden kişilerin de, görev verilmediği takdirde veya demokratik seçimle göreve gelmemesi halinde, toplumun ahlaki değerlerini hiçe sayması, söz ve tehditkar tavır takınmaları siyasi adap ve politik arenada yerini bulmamaktadır.

Bizim İYİ Parti Elazığ İl Başkanı ve Yönetimi olarak tek amacımız, milletimizin refahı, devletimizin devamı için Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yaparak,  Güçlendirilmiş Parlementer Sisteme geçiş adımlarını atmak ve ilelebet Vatan, Millet, Bayrak sevdamızı yaşatmaktır” dedi.