YEREL
Giriş Tarihi : 24-09-2020 08:00   Güncelleme : 24-09-2020 08:12

İSTİSMARA UĞRADIĞINI İDDİA ETTİĞİ ENGELLİ KIZI İÇİN ADALET İSTİYOR

İSTİSMARA UĞRADIĞINI İDDİA ETTİĞİ ENGELLİ KIZI İÇİN ADALET İSTİYOR

FAİK AKGÜN

Engelli kızının istismara uğradığını iddia eden acılı baba bir yıldır çalmadık kapı bırakmadığını çaldığı bütün kapıların yüzüne kapandığını ifade ederek 13 yaşında cinsel istismara uğradığını iddia ettiği engelli  kızı için adalet istiyor.

Geçen yıl eylül ayında  %50 engelli 13 yaşındaki kızının  halasının damadı C.Ç. tarafından istismar edildiği iddia eden Cem Özcan yaptığı açıklamada yaşanlar ile ilgili ciddi iddialarda bulunarak devletten çocuğuma sahip çıkmasını istiyorum" dedi. Olayda şüpheli olarak yer alan C.Ç. ise ifadesinde böyle bir şey yaşanmadığını kendisine iftira edildiğini dile getirdiği görüldü. 

"C.Ç.  YAŞANANLARI BİRİNE SÖYLEMESİ HALİNDE KIZIMI ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLEYEREK TEHDİT ETMİŞ"

Geçen yıl Eylül ayında meydana gelen olay ile ilgili açıklamada bulunan Baba Cem Özcan 13 yaşındaki %50 engelli kızının şüpheli C.Ç.tarafından istismara uğradığını iddia etti. Baba Özcan , "Geçen yıl eylül ayında halamın damadı C.Ç.  eşi ve çocukları ile  bize geldiler. İş yerinde yemek yedikten sonra akşam  saat sekiz buçuk gibi  istismara uğrayan kızım ve C.Ç. 'nin çocukları ders çalışmak için eve geçtiler.  Halamın damadı olan C.Ç. lavabo ihtiyacı olduğunu söyleyerek çocukların arkasından eve gitti. Yaklaşık on dakika sonra geri geldi.  C.Ç.'nin  ardından kızım ağlayarak  lokantaya geldi ve C.Ç. 'ye 'Allah belanı versin' diyerek annesinin yanına geçti. Ben ne olduğunu öğrenmek için içeri girdiğimde kızım yaşananları annesine anlatıyordu.  Şahıs eve girer girmez kızımdan bir bardak su istemiş kızım suyu  verip arkasını döndüğü anda C.Ç.'nin  cinsel istismarına uğramış C.Ç. kızıma arkadan sarılarak eliyle taciz etmiş.  İstismar sonrasında kızımı tehdit eden C.Ç.  yaşananları birine söylemesi halinde kızımı öldüreceğini söyleyerek tehdit etmiş,  kızım olayı anlattığı sırada C.Ç.  eşi ve çocuklarını hızlı bir şekilde alarak lokantadan ayrıldı ."dedi 

" C.Ç'NİN EŞİ KOCAM BÜYÜKLERE YAPAR AMA ÇOCUKLARA YAPMAZ DEDİ"

Şüpheli C.Ç.'nin eşi ve çocuklarını alarak apar topar evden gitmesi sonrasında  kızı ile tekrar konuştuklarını dile getiren baba Özcan, "C. Ç.'nin eşini ve çocuklarını alarak apar topar ayrılması sonrasında eşim kızıma yaşananları tekrar anlatmasını istedi.  Kızım  anlattıklarını tekrar anlatarak yaşanan olayın ilk olmadığını o kişinin köyde kendi evlerinde de  birçok kez cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Olayı bir de karşı taraftan dinlemek üzere C.Ç'nin evine gittik. Bizi kapıda karşılayan C.Ç'nin eşi halam kızına  böyle bir şey yaşandığını söyledik. C.Ç'nin eşi olan halam kızı  eşinin büyüklere cinsel istismarda bulunabileceğini ancak çocuklara böyle bir şey yapmayacağını söyledi. " ifadelerini kullandı

"EŞİM C.Ç'Yİ YARALADIĞI İÇİN TAM 85 GÜN BOYUNCA  CEZAEVİNDE KALDI ANCAK C.Ç.ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GEZDİ"

  Özcan eşinin göz altına alınarak 85 gün boyunca cezaevinde kaldığını ancak C.Ç'nin kaçma şüphesi bulunmadığı gerekçesiyle göz altına alınmadığını ifade etti.  Baba Özcan, "Münakaşa sırasında dışarı çıkan o şahıs bize hakaretler ederek kızımın yalan söylediğini iddia etti.  O sırada eşim araçtaki av tüfeğini alarak havaya ateş etti.  Sonrasında olay yerinden ayrılmak için araca bindiğimiz sırada halam kızının bayıldığını gördük. Araçtan inerek kendisine yardım ettik.  O sırada dışarıya çıkan şahıs üzerimize yürüdü. Eşimin elindeki tüfek ateş aldı.  C.Ç yaralandı. Eşim C.Ç'yi yaraladığı için tam 85 gün boyunca cezaevinde kaldı. Ancak C.Ç elini kolunu sallayarak gezdi" dedi.

"KENDİ ÇOCUĞUM VE BÜTÜN ÇOCUKLAR İÇİN ADALET İSTİYORUM"       

 Mahkeme kararıyla kızına pedagog desteği verildiğini kaydeden Baba Özcan, "Kızıma danışmanlık tedbir kararı çıktı.  Her perşembe günü pedagog desteği verildi.  Bir yıldır süren hukuk mücadelemizde ilk duruşma bugün yapılacak. Şikayetimiz sonrasında kızımın ifadesi alındı. Kızımın ifadesinde doğru söyleyip söylemediği ilgili kurumlar tarafından incelenerek kızımın doğru söylediğine ilişkin tutulan rapor geldi. Dava dosyasına girdi.  Aradan geçen bu kadar zamana rağmen bu kişinin kaçma şüphesi bulunmadığı gerekçesiyle göz altına dahi alınmadı. %50 engel raporu olan ve hayatı normal çocukların ki kadar kolay olmayan bir kız çocuğu istismara uğradı.  Kızımın engelinden dolayı zaten kara olan  geleceği C.Ç tarafından daha da karatıldı.  Bu şahıs benim sürekli gözetimimde olan engelli bir çocuğu istismar ediyorsa dışarıdaki çocuklara neler yapabileceğini düşünmek dahi istemiyorum.  Devletimize seslenmek istiyorum; çocuklar devletindir. Devletin çocuğu olan %50 engelli bir kız istismara uğramıştır.  Devletimden çocuğuma sahip çıkmasını istiyorum. Bu şahsın yaptığının cezasız kalmamasını istiyorum..  Kendi çocuğum ve bütün çocuklar için adalet istiyorum."ifadelerini kullandı.       

  ŞÜPHELİ C.Ç. İFADESİNDE KENDİSİNİ SAVUNMUŞ 

 C.Ç'nin  ise verdiği ifadede kendisini savunarak, "Cem Özcan isimli şahıstan vermiş olduğum 17 bin lira paramı istedim. Aramızda sözlü tartışma çıktı bende olayın daha fazla büyümemesi için eşim ve çocuklarımla birlikte  evimize gittik. Cem Özcan ve eşi N.Ö  birlikte geldiler. Ben de kendilerine benim paramı vereceksiniz dedim.  Onlar da bana biz seninle otel açacağız, bize para ver dediler. Ben de bunu kabul etmedim. Bunun üzerine Cem Özcan bana senet imzalayacaksın dedi. Bende imzalamayacağım dedim. Sonrasında Cem av tüfeği ile ateş etti. Cem'in eşi olan N.Ö. bana senin hakkında en ağır iftirayı atacağım şeklinde bağırdı" dediği görüldü.