YEREL
Giriş Tarihi : 24-09-2020 09:24   Güncelleme : 24-09-2020 09:24

ALBAYRAK: ARTAN KİRA VE KONUT FİYATLARI DÜŞECEK

ALBAYRAK: ARTAN KİRA VE KONUT FİYATLARI DÜŞECEK

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ Emlakçılar Derneği Başkanı Hakan Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’da vatandaşlara teslim edilecek olan konutların geri ödeme fiyatlarını değerlendirerek, konutların tamamlanması sonrası Elazığ’da artan kira ve konut fiyatlarının da düşeceğini ifade etti.

Elazığ’da 24 Ocakta meydana gelen deprem sonrası depremzedeler için yapılan konutlar teslim aşamasına geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada Elazığ’da yapılan konutların geri ödeme fiyatlarını açıklamıştı. Vatandaşların memnuniyetle karşıladığı konut fiyatlarını değerlendiren Elazığ Emlakçılar Derneği Başkanı Hakan Albayrak’da fiyatların gayet makul olduğunu vurgulayarak, ‘’Cumhurbaşkanımızın açıkladığı fiyatlar Elazığ için müjde oldu’’dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın depremzedeler için yapılan konutların fiyatlarını değerlendiren Albayrak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

‘’FİYATLAR ELAZIĞ İÇİN MÜJDE OLDU’’

‘’Elazığ’da şu anda 510 liraya 2+1 veya 730 liraya 3+1 daire bulunmaz. Yapılan konutlar gayet güzel, donanımlı ve vatandaşların rahat edeceği konutlardır. Bu anlamda Cumhurbaşkanımızın hak sahipleri için açıkladığı fiyatlar gayet makul. Ancak tek sorun, yapılan konutların merkezden uzak olmalarıdır. Başka türlü herhangi bir sıkıntı yoktur. Vatandaşlar aylık ödeme olan 510-725 ile 730-995 liralık aylık ödemelerle rahatlayacaktır. Yani Cumhurbaşkanımızın açıkladığı fiyatlar Elazığ için müjde oldu.’’dedi.

‘’EV SAHİPLERİ KİRA FİYATLARINI DÜŞÜRMEK ZORUNDA KALACAKTIR’’

Elazığ’da yaşanan depremin ardından artan kira ve konut fiyatlarının konutların tamamlanmasıyla düşeceğini belirten Albayrak,’’Bilindiği gibi Elazığ’da yaşanan deprem sonrası fırsatçılar kira fiyatlarını iki katına çıkardı. Fırsatçıların fahiş kira fiyatları karşısında başta depremden mağdur olan vatandaşlarımız olmak üzere birçok insanımız mağdur olmuştu. Ve artan kira fiyatları halen devam ediyor. Ancak yapılan konutların tamamlanarak teslim edilmesinden sonra Elazığ’da deprem sonrası artan kira ve konut fiyatları da düşecektir. Evler teslim edildiği zaman normal dairelerin fiyatları düşer. Örneğin 300 bin liralık daireler 250-270 bin lira arasında olacaktır. Aynı zamanda TOKİ’ler tamamlandığı zaman şu an bin 500 veya 2 bin lira isteyen ev sahipleri kira fiyatlarını düşürmek zorunda kalacaktır. Çünkü yapılan 20 bin konut tamamlandıktan sonra vatandaşlar oraya yerleşince diğer daireler boşalacaktır bu yüzden kiralar tabii ki düşecektir. ‘’diye ifade etti.