YEREL
Giriş Tarihi : 24-09-2020 09:27   Güncelleme : 24-09-2020 09:27

YILDIRIM: NE YAPMAMIZ GEREKİYORSA ONU YAPACAĞIZ

YILDIRIM: NE YAPMAMIZ GEREKİYORSA ONU YAPACAĞIZ

İRFAN ARSLAN

Ramazan Gürgözenin istifasının ardından uzun süre atama yapılmayan AK Parti Elazığ İl Başkanlığına atanan Şerafettin Yıldırım gazetemize yaptığı özel açıklamada “Birikmiş sorunlarımız var ama çözülmeyecek sorunlar değil” dedi.

 Ankara’da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinin ardından il başkanlığına ataması yapılan Şerafettin Yıldırım  “ Bu şehir için elimizden geldiği kadarıyla vekillerimizle birlikte, belediye başkanımızla birlikte ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız Allah’ın izniyle. Bu şehrin sıkıntılarını aşması, problemlerine çözüm bulması adına atacağımız her adımda, yapacağımız her çalışmada istişare ederek hareket edeceğimizin bilinmesini istiyorum.” dedi.

 İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Büyük bir ihtimalle Cuma günü Elazığ’a geleceğim. Teşkilat yöneticilerimiz ile biraraya gelerek önümüzdeki süreç ile ilgili bazı görüşmelerimiz olacak. Önceliğimiz henüz yapılmayan bir ilçe kongrelerimizi yaparak bu sürecin tamamlanmasını sağlayacağız. ” dedi.

“BİRİKEN SORUNLAR ÇÖZÜMSÜZ DEĞİL”

Elazığ için ellerinden geleni yapacaklarını belirten AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Sorunları biliyoruz, sorunları tek tek öncelik ve önem sırasına göre ele alacağız. Samimiyetle memleketin istediği de odur. Elimizden geldiği kadarıyla sorunların üstüne giderek; kendi çözebileceklerimizi kendimiz çözeceğiz. Vekillerimizle birlikte çözebileceğimizi vekillerimizle çözeceğiz. Bizim çözemediğimizi Genel Merkeze Ankara’ya hükümetimize taşıyacağız. Onun takipçisi olacağız. Bunları yapmak çok zor değil. Yeter ki gayret ve samimiyet olsun. Elazığ’ın da buna ihtiyacı var. Birikmiş sorunları var ama çözülmeyecek sorunlar değil.” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN GELECEĞİ TARİH BELLİ DEĞİL

İlimizde yapımları devam eden ve bir bölümü tamamlanan Deprem Konutlarının hak sahiplerine dağıtımının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat yapılacağını belirten Yıldırım” Bu açıklamayı bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanımız yaptı. Kendisi ilimize gelecek. Ancak bu törenin hangi tarihte yapılacağı henüz belli değil. Deprem konutlarının hak sahiplerine dağıtımı Cumhurbaşkanımızın belirleyeceği bir tarihte olacak. Ancak beklentim bu tarihin çok yakın bir tarihte olacağı.Bu tarih açıklanınca bizde kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi