YEREL
Giriş Tarihi : 24-09-2020 16:02   Güncelleme : 24-09-2020 16:02

İŞ ADAMI MUZAFFER SEZGİN, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

İŞ ADAMI MUZAFFER SEZGİN, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Koronavirüs nedeniyle, hayatını kaybeden Elazığ’ın önemli İş Adamlarından Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin, son yolculuğuna uğurlandı.

Elazığ’ın tanınan ve sevilen iş adamlarından Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin hayatını kaybetti. Bir süre önce koronavirüse yakalanan 57 yaşındaki iş adamı Muzaffer Sezgin, durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavi alan iş adamı Muzaffer Sezgin koronavirüse yenik düştü. Merhum Muzaffer Sezgin için Kinederiç Köyünde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Sezgin ailesinin yakınları, iş adamları ve vatandaşlar katıldı. Merhum Sezgin’in cenaze namazını abisi Mahsur Sezgin kıldırdı. Merhum Muzaffer Sezgin, kılınan cenaze namazının ardından Kinederiç Köyü’nde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi. Aile, taziyeleri telefonla kabul ediyor. Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde 27 yıl önce kurduğu motor fabrikasında şu ana kadar 10 milyondan fazla üretim gerçekleştirmişti. ARGE ve çalışma ekibiyle dünyanın en iyi motor fabrikaları arasında ilk sıralarda yer almayı başarmış ve Elazığ’dan 12 ülkeye de ihracat yapıyordu. Muzaffer Sezgin yönetimindeki fabrika; Türk Silahlı Kuvvetlerine Uçak Savar motoru, ABD'ye İnsansız Hava Aracı motoru, yine bir otomobil fabrikasına araç motoru üretimi yapıyordu.

Haberkent Gazetesi olarak merhum Muzaffer Sezgin’e Allah’tan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.