YEREL
Giriş Tarihi : 25-09-2020 09:37   Güncelleme : 25-09-2020 09:37

MAĞDUR AİLEYE ÇEKİL'DEN ÖNEMLİ DESTEK

MAĞDUR AİLEYE ÇEKİL'DEN ÖNEMLİ DESTEK

FAİK AKGÜN

Çarşamba günü kamuoyunun gündemine taşıdığımız 13 yaşındaki engelli kıza yönelik istismarda  ilk duruşma görüldü.    Engelli kızının  istismar edildiğini ve adalet istediğini ifade ederek mahkeme sürecinde Elazığ'a kendilerine destek olmaları yönünde çağrı yapan Özcan ailesine  destek Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Tülay Çekil'den geldi.

Çarşamba günü  13 yaşındaki engelli kızının  halasının kocası tarafından istismar edildiğini iddia eden Cem Özcan'ın  adalet feryadını Elazığ gündemine taşımıştık. Acılı baba mahkeme sürecinde bütün Elazığ'a destek çağrısı yapmıştı. Babanın bu çağrısına kayıtsız kalmayan CHP Elazığ Kadın Kolları Başkanı Tülay Çekil  olayla ilgili olarak Elazığ Adliyesi'nde görülen ilk duruşmada aileyi bir an olsun bile yalnız bırakmadı.

SAVCI C.Ç'NİN CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Görülen ilk duruşma tarafların dinlenmesi nin ardından  savcı cinsel istismar, hakaret ve tehdit suçlarını işlediğini ifade ederek şüpheli C.Ç. 'nin cezalandırılmasını istedi.  Yapılan yargılama sonrasında duruşma 8 Ekim'e ertelenirken  şüpheli C.Ç.'nin  tutuksuz olarak yargılanması kararlaştırıldı.  Duruşma sonrasında açıklamalarda bulunan  baba Cem Özcan Elazığ'a yaptığı çağrıyı yenileyerek kendi kızı ve bütün çocuklar için adalet istediğini tekrar etti.

ÇEKİL  "DAVANIN SONUNA KADAR TAKİPCİSİ OLACAĞIZ"

CHP Elazığ Kadın Kolları Başkanı Tülay Çekil ise dava sonrası yaptığı değerlendirmede  duyarlılık çağrısında bulundu. Çekil, " Bugün geleceğimiz olan bir yavrumuzun kaderini karartan bir şahısın hak ettiği cezayı alması için korkmadan mahkemeye başvuran ailemize elimizden geldiğince destek vermeye çalıştık.  Engelli bir birey olan 13 yaşındaki yavrumuz  hiç yaşamamsı gereken bir olayı yaşamıştır.  Yaşamış oldukları kolay şeyler değildir. Bu noktada bütün vatandaşlarımıza  bu ailemizin ve yavrumuzun yanında yer almalarının bir insanlık görevi olduğunu ifade etmek istiyorum.  Zihniyetinden kötülük ve sapkınlık akanların çocuklarımıza bunları yaşatmaya hakları yoktur. Bütün vatandaşlarımızın  çocuklara karşı art niyet besleyenlere karşı uyanık olması gerekmektedir. Çünkü çocuklarımız gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi geleceğimizin teminatınıdır.  Geleceğimizi karartmak isteyenlere fırsat vermeyelim.  Çocuklara karşı işlenen bu gibi suçlarda  millet ne der diyerek susmak yerine bu şahısların hak ettikleri cezaları alması için şikayetçi olalım. Bugün bu davamız ertelenmiş olabilir ancak bütün herkesin şunu çok iyi bilmesini istiyorum; Cumhuriyet Halk Partisi olarak davanın sonuna kadar takipçisi olacağız."dedi.