YEREL
Giriş Tarihi : 26-09-2020 21:10   Güncelleme : 26-09-2020 21:10

ARICAK VE ALACAKAYA İLÇE KONGRELERİ GERÇEKLEŞTİ

ARICAK VE ALACAKAYA İLÇE KONGRELERİ GERÇEKLEŞTİ

Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı Arıcak ve Alacakaya ilçe kongrelerini gerçekleştirdi.

İlk kongre heyecanı Arıcak ilçesinde yaşandı. Kongrede mevcut Başkan Nadir Gülşen tek liste ile girdiği kongrede tekrar ilçe başkanlığına seçildi.

İkinci Kongre ise Alacakaya ilçesinde yapıldı. Mehmet Erol tek liste gittiği kongrede yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

İlçelerde gerçekleştirilen kongrelere Ak parti milletvekili Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, il ve ilçe teşkilatı ile çok sayıda partili katıldı.

Gerçekleştirilen kongrelerde konuşan milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık ve Zülfü Demirbağ içerisinden geçtiğimiz süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek olmak gerektiği mesajını verdi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ‘’Bende bir dönem milletvekili oldum sonra olmadım sonra oldum sizlerin sayesinde eğer sizlerin desteği olmasaydı olamazdık. Bu ara dönemlerde küsüp darılıp da partinin aleyhinde olmadık yine partimizin arkasında olduk yine çalışmaların içerisinde olduk niye bir dava iddiasındayız biz  diğerlerinden farkımız bu. Bunun içinde el ele vermek lazım gönül gönüle birlikte beraberlik içerisinde hareket edip partimizi daha güçlü bir halde hedeflere taşımamız lazım.’’ İfadelerini kullandı.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ‘’Ailemizi ne kadar büyütürsek biz o kadar güçlüyüz. Gelen her başkan ailemizi büyütmek için bizi güçlendirmek sayın Cumhurbaşkanımızın gücüne güç katmak, cumhurbaşkanımızın karşısında olanlarında karşısında dimdik durmak için buradayız. Her kongre bir canlanma bugünde bir canlanma yaşıyoruz. 2001 yılında biz yola çıkarken bismillah deyip hayallerimiz var Türkiye için hayallerimiz var hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak derken bir avuç insandık. Ancak sonunda biz hayallerimizi gerçekleştirirken halkımızın insanlarımızın bize güvenenlerinde hayallerimize inandığını gördük. Biz hayallerimizi gerçekleştirdikçe onlarda bizim hayallerimize inandılar ve biz bugün 2023-2071 hayalleri kurabiliyoruz artık.’’ Dedi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ‘’Bundan üç dört gün önce merkez yönetim kurulu toplantısında söz aldım. Aslında konuşmamın iki tane teması olacaktı. Bir tanesi altıncı bölge bir tanesi deprem konutlarıyla alakalı bir talep fakat onun hemen akabinde sayın Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletler de olan konuşmasını dinleyince canlı dinleyince şunu söylemekten alıkoyamadım Saygıdeğer Cumhurbaşkanım bugün bu konuşmayla birlikte adeta bu ülkenin ve ümmetin sizin liderliğinize ne kadar muhtaç olduğunu gördük Allah sizi bu milletin başından eksik etmesin dedim.’’ İfadelerini kullandı.

Kongrelerde konuşan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ise kongrelerin bir bayrak değişimi olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ‘’Partimizin kurulduğu günden itibaren partimize her zaman en büyük desteği veren Arıcaklılarla Arıcak’ta mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Çok değerli dava arkadaşlarım kongreler bizler için muhasebe zamanı aynı zaman da yenilenme zamanı. Biz biliyoruz ki siyaset uzun soluklu bir iştir. Ak Parti de eski diye bir kavram yoktur. Ak partinin her kademesinde görev alan arkadaşlarımızın tek gayesi davamıza hizmet etmektir. Milletin duasıyla ve yine milletin sinesinden çıkan bu hareket 19 yıl önce milletin duasıyla ekilen bu tohum bugün 83 milyonu kucaklayan yüce bir çınara dönüştü.’’ İfadelerini kullandı.

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ‘’6 yıldır Ak Parti de başkan yardımcılığı göreviyle birlikte aynı zamanda altı yıldır koordinatörlük yapıyorum. Bu koordinatörlüğümün dört yılını Arıcak’ta geçirdim ve halen daha il başkanı olana kadar koordinatörüydüm. Buda benim için bir tevafuktur. Arıcaklılara özel bir muhabbetimiz var, diğer ilçelerimizde elbette çok seviyoruz ama bu koordinatörlüğümüzden dolayı çok uzun mesailerimiz oldu. ‘’ dedi.

Ak Parti genel merkez ege bölge koordinatörü ve Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ise genel merkezin görevlendirmesi ile il başkanlığı seçimleri öncesi ege bölgesinde olduğu için gerçekleştirilen kongrelere katılamadı.