YEREL
Giriş Tarihi : 27-09-2020 16:24   Güncelleme : 27-09-2020 18:49

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI YENİDEN ÇELİK SEÇİLDİ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI YENİDEN ÇELİK SEÇİLDİ

Ak Parti Elazığ Merkez İlçe 7. Olağan Kongresinde mevcut Merkez İlçe Başkanı Av. Ömer Faruk Çelik yeniden başkan seçildi.

Ak Parti Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi gerçekleşti. Gençlik Merkezi Çim Futbol Sahasında gerçekleştirilen kongre, divan heyetinin yerini almasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Gerçekleştirilen kongreye Ak Parti Milletvekili Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, önceki dönem milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı. Mevcut başkan Av. Ömer Faruk Çelik tek liste ile girdiği kongrede yeniden Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

‘’KONGRELER YENİLENME VE KAN DEĞİŞİMİDİR’’

Gerçekleştirilen kongrede konuşan Ak Parti Milletvekili Metin Bulut, "Kongreler yenilenme ve kan değişimi ve yeniden neşvünema bulunan yerler. Bugünde kongreyle birlikte bir nöbet değişimi olacaktır. İnşallah bugün böyle bir yenilenmeyle, Adalet ve Kalkınma Partisi yine yoluna devam edecektir. Ki Biz 19 yıldır bu yenilenmelerle, bu nöbet değişimleriyle, tazelenmeyle ayakta kaldık.  Ak Parti 19. Yaşınd. Tam da gençlik çağında, meydan okuyacak baş kaldıracak yaşta. Bundan dolayıdır nerde bir haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik varsa Adalet Kalkınma Partisi ordadır. Elazığ Merkez İlçe 7. Olağan Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’’dedi.

 ‘’19 YIL BOYUNCA YAPILAMAZ DENİLENİ YAPTIK’’

Yeni merkez ilçe yönetimiyle 2023 hedeflerine daha güçlü bir şekilde ulaşacaklarını belirten Milletvekili Sermin Balık,’’Kongreler bizi birbirimize daha çok bağlayan bayram günlerimizdir, Bugün merkez ilçede yeniden bismillah diyerek yollara düşme zamanı. Bizimle birlikte yola çıkan kardeşlerimiz bize inandılar. Önce istikrar dedik, istikrarı sağladık, sonra istikbal dedik Türkiye’yi daha iyi günlere taşıyacağımız sözünü verdik ve sözümüzü gerçekleştirdik.  19 Yıl boyunca yapılamaz denilenleri yaptık, ulaşılamaz denilenlere ulaştık. Bugün yine hayallerimiz var. Bizimle yol alan arkadaşlarımızla birlikte hedeflerimiz var. Allah’ın izniyle bu merkez ilçe yönetimiyle yeni hedeflerimize 2023 hedeflerimize daha güçlü bir şekilde yürüyeceğimize ben inanıyorum’’şeklinde konuştu.

‘’ELAZIĞIMIZ VE ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN’’

Ülkenin birlik ve beraberliğinin önemine vurgu yapan Milletvekili Zülfü Demirbağ,konuşmasında ’’Önümüze 2023 hedefleri koymuşuz. Ve ondan sonraki hedeflerimizi yakalayabilmek için liderimizin arkasında bu kutlu yürüyüşe, güçlü yürüyüşe devam edebilmek için bizlere çok daha gayret etme görevi düşüyor. 7.Olağan Kongremizin, Elazığımız için ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum,’’diye ifade etti.

‘’DEĞİŞİM VE YENİLENME AK PARTİNİN KARAKTERİDİR’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Elazığ İl başkanlığına atanan Şerafettin Yıldırım ise konuşmasında,’’Gerçekleştireceğimiz kongremiz bundan önceki tüm kongrelerimiz gibi millete hizmet yolunda daha hızlı yürümek için bir imkan ve yeni bir fırsattır. Bugün bir yenilenmeye şahitlik ediyoruz. Değişim ve yenilenme Ak partinin karakteridir. Bizim en büyük gücümüz ve potansiyelimiz yenilenerek, yeni süreçlere hazırlıklı olmamızda yatıyor.’’diyerek yeni merkez ilçe yönetiminin hayırlı olmasını diledi.

‘’ELAZIĞ İÇİN İNANDIĞIMIZ YOLDA DAHA GÜÇLÜ ADIMLARLA DEVAM EDECEĞİZ’’

Yeniden Merkez İlçe Başkanı seçilen Ömer Faruk Çelik konuşmasında' " Her zaman söylüyoruz, bir kez daha söylemekte yarar görüyorum; Ak Parti teşkilatları dünyanın en büyük teşkilatıdır. Bu büyük teşkilatımızın lideri sayın genel başkanımız Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan ise bir dünya lideridir. Dolayısıyla liderimizin emrinde bu kutlu davanın bir neferi olarak partinin her kademesinde görev alan bizler için büyük bir onur ve şereftir. Bize bu onuru bahşeden Yüce Rabbime şükrediyorum. Bizler sadece seçimlere yönelik teşkilatlar değiliz, dinamik teşkilat yapımızla her zaman milletimize hürmet ve muhabbetle hizmet etmenin gayretindeyiz. Gerçekleştirdiğimiz kongrede yeni ve güçlü bir ekip oluşturduk. Yönetimde şahsımla birlikte, 3 hukukçu 4 mühendis 1 mimar, inşaat mühendisi, eczacı, eğitimci toplumun her kesiminden ve her meslek grubundan oldukça başarılı arkadaşlarımız bulunuyor. Yenilenen ve güçlenen yönetim kadromuzla, bugüne kadar ortaya koyduğumuz performansın çok üzerine çıkacağız. Elazığ için inandığımız yolda durmadan daha güçlü adımlarla devam edeceğiz. Genel başkanımız olmak üzere bizlere güven duyan tüm arkadaşlarımıza teşekkür eder şükranlarımızı sunuyorum. Yüce Allah bizleri ve bizlere güven duyanlara karşı mahçup etmesin. Milletimize ve partimizi daha nice hizmetler etmek dileğiyle saygı ve şükranlarımı sunuyorum.’’ifadelerini kullandı.

AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu listesi ise şu şekilde oluştu;

YÖNETİM KURULU ASIL

Av. Ömer Faruk Çelik

Adem Şentürk

Osman Akay

Hasan Çalışkan

Mustafa Sayır

Feyaz Tekin

Nurullah Yıldız

Fatih Aladağ

Aydan Dayı  Esmez

Enes Çiçek

Abdurrahman Yüksel

Vahit Tan

Nejla Karabulut

Savaş Çimenoğlu

Çetin Irmak

Hatice Esendemir

Şenol Arslan

 Murat Yıldırım

Feyzi Alçinsu

Gökhan Demirtaş

Nihat Karabulut

Abdulsamet Yaman

Şeyma Kapar

İrfan Ataş

Kadir Yılmaz

Hüseyin Karakaya

Ahmet Murat

 Ahmet Poyraz

Tahir Dinç

Hamit Doğan

YÖNETİM KURULU YEDEK

Veysel Doğan

Tahsin Demirbağ

Fırat Küçüktağ

Cihan Demir

Musa Gülnar

Zöhre Bahçeci

Halil Fırat

Kader Altungök

Ergin Solmaz

Nursema Yılmaz

Yunus Demirelli

Murat Ataş

Süleyman Özdemir

Fadlı Yıldız

Alaaddin Gülbasan