YEREL
Giriş Tarihi : 28-09-2020 15:28   Güncelleme : 28-09-2020 15:28

VEKİLLERDEN ERMENİSTAN’IN HAİN SALDIRISINA SERT TEPKİ

VEKİLLERDEN ERMENİSTAN’IN HAİN SALDIRISINA SERT TEPKİ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ Milletvekilleri, Ermenistan'ın ateşkesi bozarak Azerbaycan'a yönelik saldırıyı kınadı.

Ermenistan’ın, ateşkesi bozarak Azerbaycan’da sivil yerleşim yerlerini hedef alması her kesimin tepkisini çekti. Elazığ Milletvekilleri de Ermenistan’ın hain saldırısına sert tepki gösterdiler.

 ‘’AZERBAYCAN’IN ACISI ACIMIZDIR’’

Sivillere yönelik yapılan saldırıyı kınayan Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla,’’Biz tek devlet bir milletiz. Azerbaycan'ın acısı acımız, sevinci sevincimizdir. Ermenistan’ın Azerbaycan’da sivilleri hedef alan hain saldırısını şiddetle kınıyorum. Şehitlerimiz ruhları şâd, mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza Allah acil şifalar versin.’’diye tepki gösterdi.

‘’CAN AZERBAYCAN’IMIZIN YANINDAYIZ’’

Saldırıya tepki gösteren Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma üyesi Zülfü Tolga Ağar,’’Kardeş Azerbaycan’a Ermenistan tarafından düzenlenen hain saldırıyı kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan sivil halka acil şifalar dilerim. Her zaman olduğu gibi can Azerbaycan’ımızın yanındayız!’’dedi.

‘’SALDIRIYI ŞİDDETTLE KINIYORUZ’’

 AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla,’’Ermenistan’ın sivillere yönelik Azerbaycan'a yapmış olduğu saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye can Azerbaycan'ın yanında.’’dedi.

‘’DUAMIZ AZERBAYCAN’DA’’

Tepki gösteren Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise, ‘’Aklımız, kalbimiz ve duamız Azerbaycanımızda’’diyerek destek verdi.

 ‘’HUKUKA AYKIRI SALDIRIYI KINIYORUZ’’

 Ermenistan’ın ateşkesi bozarak Azerbaycan’a yönelik saldırısına sert tepki gösteren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,’’Ermenistan tarafından uluslararası hukuka aykırı olarak gerçekleştirilen ateşkes ihlalini ve sivillerin ölümüne neden olan saldırıyı kınıyoruz. Şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize rahmet, Azerbaycan halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.’’ifadelerini kullandı.