YEREL
Giriş Tarihi : 28-09-2020 21:19   Güncelleme : 28-09-2020 21:19

ETSO BAŞKANI ARSLAN: GERİ ÖDEMESİZ SÜRESİNDE DE UZATMA BEKLİYORUZ

ETSO BAŞKANI ARSLAN: GERİ ÖDEMESİZ SÜRESİNDE DE UZATMA BEKLİYORUZ

İRFAN ARSLAN

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’ın girişimleri olumlu sonuç verdi. KOSGEB Acil Destek Kredilerine yapılan başvuruların süresinin bir ay uzatıldığı açıklandı.

ETSO Başkanı Asilhan Arslan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“İlimizden KOSGEB Acil Destek Kredisi için yapılan başvurular Eylül ayının 10’unda sona ermişti. Biz bu başvuru süresinin uzatılmasını talep ettik.Bu talebimiz olumlu karşılık buldu. Bu krediden faydalanmak isteyenler Ekim ayı sonuna kadar başvurularını yapabilecekler. Beklentimiz baş vuru süresinin bu yılın sonuna kadar uzatılması.

Başvuru yapacak olan işadamlarımızdan 50 ve üzeri istihdamı olanlar 150 bin TL., bunun altında olanlar ise 100 bin TL. Acil Destek kredisinde bulunabilecekler.

KOSGEB Acil Destek Kredilerinde süre uzatımı talebimize olumlu cevap vererek müracaat süresini 1 ay daha uzatan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt'a iş dünyamız ve hemşerilerimiz adına teşekkür ediyor, KOSGEB Acil Destek Kredisi geri ödemelerinde, ödemesiz 1 yıl sürenin 2 yıla çıkarılması talebimizi de iş dünyamız adına yineliyoruz.” Dedi

Elazığ’da Acil Destek Kredisi için yaklaşık 11 bin başvuru yapılmış bu başvurulardan 5200’ü kredi kullanımından faydalanmıştı.