YEREL
Giriş Tarihi : 29-09-2020 16:48   Güncelleme : 29-09-2020 16:48

BERMAZ OVASI DÜZENLİ'YE DEVAM DEDİ

FAİK AKGÜN

BERMAZ OVASI DÜZENLİ'YE DEVAM DEDİ

Son günlerde ortaya koyduğu  başarılı projelerle  Elazığ gündemine gelen Bermaz Ovası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi genel kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde başarılı çalışmalarıyla göz dolduran Burak Düzenli yeniden başkan seçildi.

İlimizin önemli  kooperatiflerinden biri olan ve gerçekleştirdiği projelerle  tüm Elazığ'ın gıpta ile baktığı Bermaz Ovası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nde genel kurul heyecanı yaşandı. Tek liste ile gidilen seçimlerde ortaya koyduğu  başarılı çalışmalarla  adından söz ettiren  Burak Düzenli yeniden başkanlığa seçildi. Düzenli'nin listesinde yer alan isimler ise şu şekilde oldu; Başkan Yardımcısı, Barış Zorlu,  Denetim Kurulu Üyeleri: Zülküf Küçüktağ, Barış Zorlu, Turgut Eroğlu

"AMACIMIZ ÜRETİCİLERİMİZİ DESTEKLEMEK VE ÜRETİCİLERİMİZİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMAKTIR"

 Amaçlarının üreticileri desteklemek ve üreticilerin önündeki engelleri kaldırmak olduğunu ifade eden başkan  Burak Düzenli  yaptığı açıklamada önümüzdeki günlerde gerçekleştirecekleri projeleri de açıkladı. Düzenli, "Mart ayında köylerimizi gezerek kooperatifimizi siz değerli köy muhtarlarımızın onayı ile açtık. Ancak malumunuz olduğu üzere yaşanan pandemiden dolayı genel kurulumuzu yapamamıştık. Bu süreçte birçok temasta ve görüşmelerde bulunarak bölgemize iş makineleri kazandırmak için TKDK ve Tarım İl Müdürlüğümüz ile ortak bir çalışma yürüttük.   Yaptığımız çalışmalar sonrasında inşallah bölgemizin önemli ihtiyacı olan bu iş makineleri kısa bir süre sonra bölgemize kazandıracağız.  Yine çalışmalarımız kapsamında 4 bin 100 adet çilek kasasını üreticilerimize dağıttık. Bizim  amacımız üreticiyi desteklemek ve üreticinin önündeki engelleri kaldırmaktır. Önümüzdeki dönemde kooperatifimize bir bina kazandıracağız. üreticilerimizin daha profesyonel olarak üretimler gerçekleştirmesini sağlayacağız.   gERÇEKLEŞTİRMEK istediğimiz en büyük hedeflerimizden ikisi bir  kuru fasulye paketleme tesisi kurmak  ve çilek marmeladı tesisini bölgemize kazandırmaktır. "dedi.