YEREL
Giriş Tarihi : 04-10-2020 13:31   Güncelleme : 04-10-2020 13:52

MİLLETVEKİLİ EROL, “ELAZIĞ VALİSİNDEN DEVLET ADAMLIĞININ GEREĞİNİ YAPMASINI BEKLİYORUM”

MİLLETVEKİLİ EROL, “ELAZIĞ VALİSİNDEN DEVLET ADAMLIĞININ GEREĞİNİ YAPMASINI BEKLİYORUM”

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın MHP  Elazığ İl Başkanlığını ziyaret edip diğer siyasi partileri ziyaret etmemesi dikkatlerden kaçmadı.  Bu duruma tepki gösteren  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Gürsel Erol, Vali Erkaya Yırık’ı devlet adamlığının gereğini yapmaya davet etti.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, geçtiğimiz günlerde MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver’e iade-i ziyaret gerçekleştirdi.  Fakat Vali Yırık’ın kendisini ziyaret eden diğer partilere iade-i  ziyaret gerçekleştirmemesi dikkatlerden kaçmadı. Bunun üzerine CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Gürsel Erol,  Vali Erkaya Yırık’ı devlet adamlığının gereğini yapmaya davet etti.

Milletvekili Erol konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, demokratik teamüller gereği Vali Yırık’ın diğer siyasi partilerin il örgütlerine de ziyaretler gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti.

Erol açıklamasında şöyle konuştu;

“Elazığ valimizin MHP İl Başkanı’na yapmış olduğu iade-i ziyaretini bürokratik nezaket kuralları içerisinde değerlendiriyorum. Ama bu ziyaret MHP İl Başkanıyla sınırlı kalmamalıdır. Demokratik teamüller gereği Vali Bey’in kendisine hayırlı olsun ziyaretine giden CHP, İYİ Parti, SAADET Partisi ve diğer siyasi partilerin il örgütlerine de aynı şekilde ziyaretler gerçekleştirilmelidir”