YEREL
Giriş Tarihi : 07-10-2020 09:08   Güncelleme : 07-10-2020 09:08

GÜRGÖZE: AK PARTİ KUTLU BİR DAVA HAREKETİDİR

GÜRGÖZE: AK PARTİ KUTLU BİR DAVA HAREKETİDİR

FAİK AKGÜN

Elazığ’da 6 yıl boyunca AK Parti İl Başkanlığı görevinde bulunan ve yaptığı çalışmalarla Elazığlıların gönlünde ayrı bir yer edinen Ramazan Gürgöze AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Koordinatörü olarak görevlendirildi.

Önceki dönem AK Parti Elazığ İl Başkanı olan Ramazan Gürgöze AK Parti Elazığ İl Başkanlığı görevinden Temmuz ayında ayrılmıştı. Gürgöze, geçtiğimiz hafta Ankara’ya davet edilerek yeni görevi tevdi edildi. Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Koordinatörü olarak görevlendirilen Ramazan Gürgöze yeni görevi ve bundan sonraki süreçte gerçekleştireceği çalışmalar ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulundu. Gürgöze yaptığı değerlendirmede; “Amacımız nerede ya da hangi görevde bulunursak bulunalım milletimize en etkin şekilde hizmet etmektir” dedi.

“MİLLETİN DUASI HER ŞEYDEN DEĞERLİDİR”

Gürgöze yaptığı açıklamada, siyaseti millete hizmet etmek için araç olarak gördüğünü vurgulayarak, “Bizler siyaseti millete hizmet aracı olarak görüyoruz. Bu anlamda bulunduğumuz görev ne olursa olsun millete hizmet temel düşüncemizdir.

Özellikle ifade etmek isterim ki; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir dünya liderinin genel başkanlığını yaptığı hareket içerisinde bir nefer olarak yer almak benim için büyük bir onurdur.

Ayrıca Elazığ gibi evladı olmaktan gurur duyduğum bir şehrin çok kıymetli insanlarına hizmet etme imkanı bulmak büyük bir mutluluktur.

Her zaman halkımızın duasını almak, derdine derman olmak, yüzünde mutluluk, yüreğinde sevgi izini görmek için gayret ettim. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ Hadisi Şerifi bizim dünyaya bakışımızdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da partimizin başarısı için ve şerhimize katkı sağmak için çalışmaya devam edeceğim.” dedi

“AK PARTİ DÜNYA MAZLUMLARININ UMUDUDUR”

AK Parti’nin bir medeniyet hareketi olduğunu belirten Gürgöze bu kutlu davanın bir neferi olmaktan gurur duyduğunu kaydetti. Gürgöze, “AK Parti’yi bir siyasi hareket olarak değil kutlu bir dava, kökü maziye dayanan bir medeniyet hareketi olarak görüyorum. Bu anlamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise dünya mazlumlarının umudu, bu kutlu davanın lideridir. Böylesi bir dava da böylesi bir liderin yolunda olmak herkese nasip olmaz. Bizlere düşen dava bilinci ve şuuru içerisinde AK Parti’yi anlatmak, AK Parti’nin sadece ülkemiz için değil dünya mazlumları açısından da ne kadar önemli olduğunu gönüllere ilmek ilmek işlemektir.

Bugün dünyanın neresinde olursa olsun her Müslüman’ın yaşadığı sorunlara çözmeye çalışan, her mazluma el uzatan, zulme uğrayanların sesi olan tek lider var, Recep Tayyip Erdoğan... Dolayısıyla bizler de bu anlayışla hareket etmeli, buna göre çaba göstermeliyiz” ifadelerini kullandı

“HALKIMIZIN DESTEĞİNE MÜTEŞEKKİRİM“

Elazığ halkının kendisine gösterdiği yoğun ilgiyi de değerlendiren Gürgöze, “Eğer amacınız davanıza, insanınıza hizmet ise yaşadığınız zorlukların hiç bir önemi yok. Halka hizmetin verdiği mutluluk dünyadaki en değerli mutluluktur.

Bir vatandaşımızın mağduriyetini çözmek, yetim bir çocuğun başını okşamak ya da yardıma muhtaç kişinin ihtiyacını karşılamak bütün zorlukları görmezden gelmenize sebep olabiliyor. Geriye dönüp baktığımızda pişman olacağımız bir işi yapmamanın verdiği huzuru yaşıyorum. Gerek sosyal medyada gerekse yüz yüze iletişimde bize karşı güler yüzlü, şefkatli, merhametli yaklaşımları gördüğümde mutlu oluyorum. Vermiş olduğumuz emeklerin boşa gitmediğini görmenin mutluluğu her şeye değer... Bizlere her zaman destek veren halkımıza müteşekkirim. “dedi

“HER ZAMAN DOĞRULARI SÖYLEYECEĞİZ”

Her zaman doğruları söylemeye devam edeceğini ifade seden Gürgöze, “Yalancılık ne kadar kötüyse, dürüstlük de sdoğruluk da o kadar iyi, güzel ve faziletlidir.

Peygamber efendimize olgunluğun alameti sorulduğunda ‘Doğru konuşmak ve doğrulukla iş yapmaktır’ buyurdu.

Müslüman özü ve sözü birdir. Yalan söylemez. Dürüsttür. Ben kesinlikle her ne olursa olsun doğruyu söylerim. Bir vatandaşımız bir işi için geldiğinde olmayacak bir iş istedi bunu ona söylerim. Onun hayalleriyle oynamak bize yakışmaz.

Bazen açık sözlü olmamızdan dolayı zarar gördüğümüz oluyor. Ama biz halkımıza karşı dürüst olmaya devam edeceğiz.

Allah doğrularla beraberdir.” dedi.