YEREL
Giriş Tarihi : 09-10-2020 09:46   Güncelleme : 09-10-2020 09:46

BAŞHEKİM SAVAŞ ÖZTÜRK YİNE İSTİFA ETTİ

BAŞHEKİM SAVAŞ ÖZTÜRK YİNE İSTİFA ETTİ

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde yaşanan başhekim krizi bitmiyor. Hastane Başhekimi Savaş Öztürk'ün kendi isteğiyle istifa ettiği öğrenildi.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde geçtiğimiz aylarda yaşanan başhekimlik probleminin halen sürdüğü öğrenildi. İl Sağlık Müdürü Cahit Polat ile başhekim Savaş Öztürk arasında yaşanan kriz bir türlü çözümlenmedi.

İl Sağlık Müdürü Cahit Polat, Başhekim Savaş Öztürk'ün görevden alındığını açıklamasının ardından, Başhekim görevinin başında olduğunu açıklamıştı. Ancak yaşanan süreçte İl Sağlık Müdürü Dr. Cahit Polat’ın il sağlık müdürlüğünden ayrıldığı haberi açıklamıştı. Yaklaşık bir ay sonra Doktor Polat tekrar il sağlık müdürlüğüne atanmıştı.

İl Sağlık Müdürü ile hastane başhekimi arasındaki uyumsuzluğun sürdüğü ve yaşanan pandemi sürecinde iki kurumun başında bulunan yöneticinin uyumlu çalışamamasının sıkıntıları bu süreçte, başta Covid-19 vakaları olmak üzere hastaneye yansımaya başladı.

Yaşananlar karşısında Hastane başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk'ün kendi isteğiyle başhekimlik görevinden istifa ettiği öğrenildi.