YEREL
Giriş Tarihi : 10-10-2020 17:39   Güncelleme : 10-10-2020 17:39

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ELAZIĞ MERKEZ İLÇE KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ELAZIĞ MERKEZ İLÇE KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

MHP Merkez İlçe Teşkilatının 13’üncü olağan kongresi gerçekleşti. tek liste ile gidilen kongrede Yunus Bal, başkanlığa seçildi. Kongreye AK Parti Milletvekilleri, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti İl Başkanı’da katılarak; Cumhur İttifakının Elazığ’da devam ettiğini gösterdi. Kongrede birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin merkez ilçe teşkilatının 13’üncü kongresi gerçekleşti. Kongreye Ak Parti Elazığ milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’da katılarak, cumhur ittifakının Elazığ’da devam ettiğini gösterdi. Kongreye ayrıca; MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP İl Başkanı Semih Işıkver, MHP’li Elazığ Belediye Meclisi Üyesi Behçet Susmaz, MHP’nin önde gelen isimlerinden Recep Alyamaç, Yavuz Kuzgun, İzzet Ertem, belediye başkanları,belediye ve il genel meclisi üyeleri, ülkü ocakları üyeleri  ve partililer katıldı. Kongrede konuşan MHP’nin Elazığ’da önde gelen isimlerinden Behçet Susmaz, Recep Alyamaç,Yavuz Kuzgun ve İzzet Ertem, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

ERDEM: CUMHUR İTTİFAKI İLE BERABER YAPI TAŞLARI TEK TEK ATILDI

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, cumhur ittifakı ile güçlü Türkiye hedefine doğru gidildiğini belirterek, “Darbe gecesi Türk milletine kefen biçilmeye çalışıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ele geçirilmeye çalışıldı. İşte bunun karşısında Liderimiz Devlet Bahçeli Bey o gece söylediği cümle şuydu; Biz her türde darbeye karşıyız ve devletimizin yanındayız. O gün itibariyle ülkücü camianın şiarı, tüm siyasi çekişmeler bir kenarda, Cumhur İttifakı ile Güçlü Türkiye hedefine yürümeye devam etti. Ve o günden bugüne Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başta olmak üzere Cumhur İttifakı ile beraber yapı taşları tek tek atıldı” açıklamalarında bulundu.

BAL: KUTLU DAVANIN BOZKURTLARI VAR BURADA

Tek listeyle gidilen kongrede merkez ilçe başkanlığına seçilen Yunus Bal, “Burada teröristin nefret, namussuzun dehşet, yüreksizin heybet, başıboşun minnet, devrim bazın zulmet, anarşistin devlet, komünistin illet gördüğü kutlu bir davanın neferleri var burada. Burada kim var diye sorulduğunda sağına soluna bakmadan canını, eşini, evlatlarını düşünmeden ben buradayım diyen kutlu davanın bozkurtları var burada” diyerek yeni dönemde partilini en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.  Yunus Bal başkanlığında oluşan yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Kuloğlu, Berat Fatih Batmaz, Burkay Uzunoğlu, Erdinç Biçici ve Ergün Yıldırım..