YEREL
Giriş Tarihi : 12-10-2020 12:39   Güncelleme : 12-10-2020 12:39

KAPLAN İKTİDARA ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPTI

KAPLAN İKTİDARA ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPTI

FAİK AKGÜN

Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan yazılı olarak yaptığı basın açıklamasıyla iktidarın artık ülkeyi yönetemediğini vurgulayarak iktidardan erken seçime gitmesini istedi. CHP Elazığ İl Başkanı Kaplan, "Yaptığınız bunca kötülükten sonra bu millete bir iyilik yapın da erken genel seçime gidin. Bu millet sizden kurtulsun ve biraz nefes alsın."dedi

"DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE OLMAK İÇİN MÜCADELE EDELİM"

 CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan  yapmış olduğu açıklamada toplumun tamamına seslendiğini ifade ederek, "Partilerimiz ve dünya görüşümüz farklı olsa da devletin birliği bölünmez bütünlüğü milletimize, bayrağımıza ve değerlerimize bakış açımız ve bağlılığımız aynıdır.  Davamız  83 miyon insanımızın huzuru ve bekasıdır.  Bir ülkede hak hukuk ve adalet olmazsa huzur ve bekanın hayata geçmesi asla mümkün olmayacaktır. Üyesi olmaktan büyük bir onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir üyesi olarak herkese sesleniyorum; gelin farklılığımızı bir tarafa bırakalım. Hep birlikte kardeşçe,  omuz omuza ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için çabalayalım.  Bizleri bölmeye parçalamaya çalışanlara inat devletimiz ve milletimiz için hep birlikte çalışarak daha güçlü bir Türkiye olmak için mücadele edelim." dedi

"ARTIK PARTİZANLIK YAPMAKTAN VAZ GEÇİN"

 İktidarın partizanca yaklaşımlarının şehrin huzurunu bozduğunu dile getiren Kaplan,"İşçinin, köylünün, çiftçinin, emeklinin, memurun, esnafın,sanayicinin, öğrencinin yani tüm kesimlerin ve katmanların hakkını gündeme taşımak ve savunmak bizim görevimizdir. Onların hakkını vermek ve hukukunu korumak da sosyal devletin görevidir. Millet adına devleti yöneten iktidarı bir kez daha uyarıyoruz. Artık partizanlık yapmaktan vaz geçin. Sizler krizi yönetemediğiniz gibi yeni krizler oluşturup şehrin  huzurunu bozuyorsunuz.  Üstüne bütün bunları yapan siz değilmişsiniz gibi kendi suçunuzu başkalarına yüklüyorsunuz.  Covit-19'u yani pandemiyi bahane ederek eğitimden tutundan  sağlığa varıncaya kadar devletimizin saat gibi işleyen sistemini bozdunuz.  Devlet kademelerindeki görevlendirmelerde liyakatin canına okudunuz. Sırf yandaşlarınızı hak etmediği noktalara taşıyabilmek için   devletin tüm kurumlarının ayarını bozdunuz. Devleti işlemez hale getirdiniz." ifadelerini kullandı. 

"GEÇİM SIKINTISI NEDENİYLE İNTİHARLAR EDEN  VATANDAŞLARIMIZI HER GÜN  BASINDAN GÖRÜYORUZ OKUYORUZ"

Geçim sıkıntısı nedeniyle intihar eden insanların sayısının arttığını da vurgulayan Kaplan, "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu' nun  milletin menfaati ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizden bir an önce çıkması için hükümete önerdiği ve kamuoyuna da açıkladığı 17 maddelik krizden çıkış çözüm önerilerimizi  acilen uygulayın. Size bir başka önerimiz de  insanlarımızı ötekileştirmeden ayrıştırmadan  dertlerine derman olun, kimseyi daha fazla yoksullaştırmayın her gün iflas  eden ve kepenk kapatan iş yereri , borcunu ödeyemeyen,esnaf kardeşlerimiz, gün geçtikçe daha çok yoksullaşan ve geçim sıkıntısı nedeniyle, intiharlar eden  vatandaşlarımızı her gün  basından görüyoruz okuyoruz. Bu noktada iktidarın birinci görevinin insanlarını yaşatmak olduğunu hatırlatmak istiyoruz. "dedi.

 

"AKP İKTİDARI VE KÜÇÜK ORTAĞI MHP  VATANDAŞLARIMIZIN YAŞADIĞI SORUNLARI ÇÖZMEK YERİNE SORUNLARI UNUTTURMAK İÇİN YENİ SORUNLAR OLUŞTURMAKTADIR"

 AK Parti ve MHP'nin sorunları çözmek yerine yeni sorunlar oluşturarak mevcut sorunları unutturmaya çalıştığını kaydeden Kaplan, "İktidarın görevi insanların dertleri ile ilgilenmek yaşamış oldukları sorunlara çözüm bulmaktır. Biz sizin bu sorunları çözemeyeceğinizi biliyorduk. Vatandaşlarımız ise sizin bu beceriksizliğinizi maalesef yaşayarak gördüler. AKP iktidarı ve onun küçük ortağı MHP vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları çözmek yerine bu sorunları unutturmak için yeni sorunlar oluşturmaktadır. AKP ve küçük ortağı MHP'nin ortaya koyduğu bu politika vatandaşlarımızın sorunlarını daha da derinleştirmektedir. Buradan açıkça söylüyorum; bu ülkeyi yönetemiyorsunuz 18 yıldır bu ülkenin kaynaklarını kullandınız. Devleti soyup soğana çevirdiniz. Cumhuriyet tarihi boyunca kazandığımız her şeyi sattınız, yandaşlarınıza peş keş çektiniz.  Bu ülkeyi kuran atalarımızın bu ülke vatandaşlarına miras bıraktığı bütün değerleri yok ettiniz.  Bu ülkenin doğmamış çocuklarını bile borçlu hale getirdiniz  18 yılda bu millete borçtan başka bir şey bırakmadınız."ifadelerini kullandı.

"HER GEÇEN DAHA FAZLA GÜNAH İŞLİYORSUNUZ"

 İktidarın vatandaşları yoksullaştırdığını ifade eden Kaplan, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak milletimize daha fazla zarar vermenize eziyet çektirmenize, devletimizi yıpratmanıza, borç batağına sürüklemenize yoksullaştırmanıza izin vermeyeceğiz.  Sizin sırf yandaşlarınızı zengin etmek için aldığınız iç ve dış borçlar nedeniyle emperyalist  mihraklar ülkemizi aşağılamakta ve bize aba altında sopa göstermektedir.  Her geçen daha fazla günah işliyorsunuz.  Emperyalist ülkelere milletin sırtından bol bol faiz veriyorsunuz. Farkın damısınız vebal alıyorsunuz. " dedi.

"MİLLETİN KARŞISINA ÇIKIN 'BİZ YÖNETEMİYORUZ' DEYİN "

 İktidara erken seçime gitmeleri yönünde çağrıda da bulunan Kaplan, "Devleti iyi yönetemediğinizin sizde farkındasınız. Yaptığınız bunca kötülükten sonra bu millete bir iyilik yapın da erken genel seçime gidin. Bu millet sizden kurtulsun ve biraz nefes alsın. Milletin karşısına çıkın 'biz yönetemiyoruz' deyip iktidarı bırakın.  Milletimiz devlet yönetme bilgisi, becerisi ve tecrübesi olan, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün tapusunu aziz milletimize hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisine yetki versin.  Bu sayede devlet nasıl yönetiliyormuş görmüş olursunuz.  Buradan aziz milletimize sesleniyorum; partimiz başta olmak üzere Millet İttifakı'nı oluşturan partiler olarak bizler vatandaşımızın  derdine deva olmaya,yokluğu, yolsuzluğu ve hukuksuzluğu bitirme azmindeyiz ve kararlıyız   Ülkemizin sorunlarını çözmeye hazırız. Ülkemizi refaha insanlarımızı huzura kavuşturmak için hazırladığımız çalışmalarla AKP ve onun küçük ortağının bu millette açtığı derin yaraları kısa süre içerisinde saracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın." diyerek açıklamalarını sonlandırdı.