YEREL
Giriş Tarihi : 14-10-2020 09:17   Güncelleme : 14-10-2020 09:17

DEVA'DAN ELAZIĞLI KADINLARA ÇAĞRI

DEVA'DAN ELAZIĞLI KADINLARA ÇAĞRI

FAİK AKGÜN

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Elazığ Kadın Çalışmaları Başkanı Nurgün Zorlu Elazığ’ lı kadınlara çağrı yaparak Elazığlı kadınları DEVA'ya davet etti. Zorlu "Sorunlara birlikte çözüm bulmaya, fikirlerinizi paylaşmaya, dertlerimize deva olmaya davet ediyorum’’dedi.

DEVA Elazığ Partisi Kadın Çalışmaları Başkanı Nurgün Zorlu bir açıklama yaparak Elazığ'da yaşayan kadınları partilerine davet etti. Zorlu yaptığı açıklamada," İlimizin sorunlarına birlikte çözüm bulmaya, fikirlerinizi paylaşmaya, dertlerimize deva olmaya birlik olmaya, yol arkadaşlığı, dava kardeşliği yapmaya korku siyasetini yenip “DEVA’’ zamanı demeye davet ediyorum’’ dedi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın kadın ve gençlere toplamda %55’lik kota tanıdığını dile getiren Elazığ Deva Partisi Kadın Çalışmaları Başkanı Nurgün Zorlu; “DEVA partimize siz sevgili Elazığ kadınlarını, ilimizin sorunlarına birlikte çözüm bulmaya, fikirlerinizi paylaşmaya, dertlerimize deva olmaya birlik olmaya, yol arkadaşlığı, dava kardeşliği yapmaya korku siyasetini yenip “DEVA’’ zamanı demeye davet ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

"BİR OLUP BİR KEZ OLSUN DERS VERİRSEK BİZİ ANLAYACAKLARDIR"

Deprem ve pandemi süreçlerinde kadınların çaresiz bırakıldığını ifade eden Zorlu; ‘Elazığlı Kadınlar 24 Ocak 2020 tarihinde yaşamış olduğumuz deprem sonrası, Elazığ’ımızın yaraları halen sarılamamış ve bu enkazın altında halen kalkamadığımız aşikardır. Kadınlarımız bir kez daha çaresiz ve bitik kalmıştır. Hem deprem hem de pandemi sonrası en büyük “Anaçlığı” “Anne” olarak bizler yaptık. Çocuklarımızın eğitime uzak kalması, yıkılan yuvalarımızın yerlerine yenilerinin hızla yapılmaması, siyasi iradenin ilimize vermiş olduğu değeri bir kez daha hatırlatmaya yetmiştir. Konteyner kentlerde dün kucağındaki bebeği ile yazın sıcağında, bugün ise yeni yeni başlayan soğuklarla boğuşan anneler sahipsizlik çığlığı atarken, birilerinin bu çığlıklara ses vermesi gerekirken, birde tepki ve hakaretler etmesi bizleri derinden yaralamıştır. Geç alınmış kararların ilimize gösterilmeyen ilginin bedelini ödemek zorunda değiliz! Deprem sonrası yapılacak olan yaşam alanı dar evleri, artan kira oranlarını, yaşanan ekonomik sıkıntıları sineye çekmeye mahkum değiliz. Sahipsiz değiliz! Bir olup oy değil yön verirsek ve bir kez olsun ders verirsek bizi anlayacaklardır. Ülkemizde bir yenilik şarttır. Bu yeniliği ve şahlanışı gelin birlikte biz kadınlara büyük bir değer veren Genel Başkanımız Ali Babacan’a yol arkadaşlığı yaparak hem ilimize hem de ülkemize katkı sağlayalım ’’dedi.