YEREL
Giriş Tarihi : 15-10-2020 09:42   Güncelleme : 15-10-2020 09:42

AKIN’DAN İKTİDARA SERT ÇIKIŞ

AKIN’DAN İKTİDARA SERT ÇIKIŞ

FAİK AKGÜN

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı tarafından basınla tanışma toplantısı düzenlendi. Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, iktidarı israf ve özgürlükler üzerinden eleştirdi. Akın ülkenin baskı ile yönetildiğini vurgulayarak, “Öyle bir duruma geldik ki bırakın fikrinizi almayı eğer siz iktidar gibi düşünmüyorsanız size yaşam hakkı bile tanımıyorlar.”dedi.

“BİZİ BASKI VE TAHAKÜM ALTINA ALMAYA ÇALIŞAN ZİHNİYETE KARŞI BİRLİK OLUP ONLARI BU TOPRAKLARDAN KOVMAK İSTİYORUZ”

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın teşkilatları tarafından düzenlenen tanışma toplantısında yaptığı değerlendirmede, vatandaşların büyük sıkıntılar yaşadığını ifade etti. Akın,” Milletimiz problemler nedeniyle çok büyük sıkıntılar yaşıyor. Milletimizin gerçek bir hizmete , gerçek bir refaha ve gerçek bir mutluluğa kavuşması gerekiyor. Milletimizin bu saydıklarımıza kavuşabilmesi için biran önce hükümetin iktidardan el çekmesi gerekiyor. Bunun yolu erken seçimse bunun biran önce yapılması gerekiyor. Milletimiz zaten mevcut hükümetin diğer hükümetlerden hiç bir farkının olmadığını gördü. Artık insanlarımız yapılacak bir seçimde tercihini Milli Görüş’ten yana kullanacaktır. Vatana millete ihanet etmeyen herkesle bir ittifak gerçekleştirebiliriz. Buna genel merkez nezdinde karar verilir.

Geçmişte Erbakan Hocamız bu ittifakları defalarca gerçekleştirmiştir. En hayırlı en güzel hizmetlerin de o dönemlerde yapıldığına hepimiz şahitlik ettik. Bundan sonra da ittifak örnekleri görülecektir. Hükümetin ittifakımıza yönelik olarak kullandığı birkaç argüman vardır. O argümanlardan biri de ‘ya siz şunlarla ittifak yaptınızdır.’ Bu argümana karşı bizim söyleyeceğimiz şey ise şudur; biz vatanını milletini seven bu milletin evlatlarıyla aynı masada oturabilecek bir görüşe sahibiz. Nasıl ki İstiklal Harbi’nde bu ülkenin vatandaşları bir araya gelerek düşmanı ülkeden kovduysa bizler de bizi baskı ve tahaküm altına almaya çalışan zihniyete karşı aynı şekilde birlik olup onları bu topraklardan kovmak istiyoruz.Düşmanımızı iyi tanırsak neden birlikte olmamız gerektiğini de çok iyi anlamış oluruz.”dedi

“SAYIN VALİMİZDEN YAKINLIĞININ HERKESE AYNI OLDUĞUNU GÖRMEK İSTİYORUZ”

Elazığ valisi Erkaya Yırık ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Akın, “Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın bir siyasi partinin il başkanı ile bir araya gelmesine biz bir anlam veremiyoruz. Bu noktada yapılan şeyler yanlıştır. Sayın valimizin Elazığ’a gelir gelmez yapacağı ilk şey kendisinin sorumluluk alanına giren yerleri ziyaret etmek ihtiyaçları tespit edip çözümler üretmekti. Malesef biz bunları göremiyoruz. Kendilerini daha çok bir siyasi partinin il başkanına yada özel bir firmaya yaptığı ziyaretlerde görüyoruz.Hal bu ki kendisine bağlı olan bölgelerde çok ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Bu noktada kendilerinden daha gayretli olmasını istiyoruz. Sayın valimizden bir siyasi yapıdan ayrıştığını ve yakınlığının herkese aynı olduğunu görmek istiyoruz.Bakınız bizde il başkanı olarak göreve yeni başladık. Sayın valimiz buyursunlar gelsinler. Bizimle de istişare yapsınlar. Neden diğer siyasi görüşlerden olan arkadaşlarımıza herhangi bir ziyaret gerçekleştirmiyor? Esasında burada bize göre bir gariplik yok. Çünkü kendilerinin geçmiş dönemlerde AK Parti’den milletvekilliği aday adaylığı söz konusudur. Dolayısıyla bugün yaptığı şeylerde bunun gereğidir.”ifadelerini kullandı.

“İLİN YÖNETİCİLERİNİN VE İDARECİLERİNİN GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMALARI GEREKİYOR”

Şehirin yöneticilerini ve idarecilerini sadece sosyal medya paylaşımlarında gördüklerini dile getiren Akın, “ Malesef biz yönetici ve idarecilerimizi sosyal medya paylaşımlardan takip ediyoruz. Bir kişi gün içerisinde en fazla üç işi yapabilir. Ancak bir ilin yöneticilerinin ve idarecilerinin çok daha fazla mesai harcayıp gece gündüz demeden çalışmaları gerekiyor. Bunu daha önce yapan valilerimiz vardı. Örneğin Ömer Faruk Koçak valimiz ilimizde görev yaptığı dönemde canhıraş bir şekilde gece saat birlere kadar çalışıyordu. Bende bir iş adamı olmam vesilesiyle valimizin yaptığı çalışmalara şahidim. Fakat şuan ki idarecilerimiz daha çok sosyal medyaya yönelik faaliyetler yapmaya başladı. Beğenilme arzusu ve ben bir şeyler yapıyorumu gösterme arzusu içindeler.”dedi.

“ÖYLE BİR DURUMA GELDİK Kİ EĞER SİZ İKTİDAR GİBİ DÜŞÜNMÜYORSANIZ SİZE YAŞAM HAKKI BİLE TANIMIYORLAR”

İktidar tarafından çok ciddi bir baskının yapıldığını dile getiren Akın, “ Malesef Türkiye’de güzel şey olsun istenmiyor. İktidar halkımızı fakirleştiriyor. Gidip ha bire borç alıyorlar. Bu noktada yukarıdaki ağabeyleri izin vermeden şehrimizdekilerin de bir şey yapmasının mümkün olmadığını ifade etmek istiyorum. Şimdi CHPli bir milletvekili ile karşı karşıya oturup bir problemi çözüme kavuşturulması bu fikir birliğinin olduğunu göstermek onların hiç bir şekilde hoşuna gitmeyeceği ve istemeyecekleri bir durumdur. Basından görüyoruz. Kendisi gibi düşünmeyen bir insanı araçla ezmeye kalktılar. Öyle bir duruma geldik ki bırakın fikrinizi almayı eğer siz iktidar gibi düşünmüyorsanız size yaşam hakkı bile tanımıyorlar. Bugün insanların sosyal medyada beğeni tuşuna basmaktan bile korktuğu bir dönemden geçiyoruz. İnsanlar baskı ve taahküm altındalar.” ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ’DA BİR DENETİM SORUNU VAR”

Elazığ’da yapılan yıkım çalışmaları ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Akın, “Türkiye’nin her noktasında olduğu gibi Elazığ’da da bir denetim sorunu var. Yapılan çoğu işler denetlenmiyor. Denetleme olmadığı için en fazla mağduriyeti halkımız yaşıyor.Bunlara halkımızın sandıkta çok iyi bir cevap vereceğine inanıyorum. Bakınız daha geçenlerde Abdullahpaşa Mahallesi’nin tek çıkış noktasında bir sabah kalktığımızda greyderlerin girdiğini ve yolu kaldırdığını gördük. Orada biri rahatsızlansa ambulans içeriye giremezdi. Bu çalışma gece geç saatlere kadar devam etti. Bu eksikleri bütün vatandaşlarımızın görmesi için çalışacağız.” dedi.

“HANGİ AYETİ KERİMEDE VE HADİSTE İSRAF HELALDİR DİYE YAZIYOR”

İktidarı israf yaptığını vurgulayan Akın, “Yapılan israfların hepsi insanlarımızın maaşından kesiliyor. Ben her personelim adına götürüp vergi yatırıyorum. Bu para personelimin cebine girebilirdi. Ancak ben bunu vergi olarak devlete veriyorum. Devlet aldığı bu para ile Mercedes’ten aşağıya binmiyor. Bakınız Merkel minibüse biniyor. Bunlar ise Mercedeslere biniyor. Gazi Caddesi’nin asfaltını söküp asfalt yapıyor. Bu israfı dile getirenleri de hor görüyorlar. Ne diyorlar, Mümin kanaatkar olur tamam da hangi ayeti kerimede ve hadiste israf helaldir diye yazıyor. Müminim diye geçiniyorsun ama harıl harıl para harcıyorsun. İnsanlar maden ocaklarında ölümü göze alıp asgari ücrete çalışıyor. Sana getirip vergisini veriyor. Sen götürüp bu parayı Siyonist bankalara aktarıyorsun. Liyakatsiz adamları iş başına getiriyorsun. İş başına getirdiğin liyakatsiz adam kendi odasına banyo yapıyor. Ancak birisi de çıkıp sen kimin parasını kime veriyorsun? Diye sormuyor. İşte biz bunları söyleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ŞUANDA 5 MİLYON KİŞİ SU VE ELEKTRİK FATURASI ÖDEYEMİYOR”

Vatandaşların faturalarını ödeyemediğini ve bu faturalarına sürekli bir şekilde faiz yüklendiği de dile getiren Akın, “Hükümet faizi ağzına sakız etti. Eektrik faturasını ödeyemezsin hemen gecikme faizi su faturanı ödeyemezsin hemen faiz...Türkiye’de şuanda 5 milyon kişi su ve elektrik faturası ödeyemiyor. Bu arkadaşlarımız faize mahkum edilmiştir. Bu 5 Milyon kardeşimiz PTT Meydanında ayakkabı boyayan kardeşlerimizdir. Bu kardeşlerimiz faturasını ödeyemiyor diye faiz üstüne faiz yüklüyorlar. Bunlar bu noktada görevliler... Görevlerini yerine getiriyorlar.”dedi.