YEREL
Giriş Tarihi : 15-10-2020 11:15   Güncelleme : 15-10-2020 11:15

CHP AĞIN'DA ÖRGÜTÜNÜ GÜÇLENDİRDİ

CHP AĞIN'DA ÖRGÜTÜNÜ GÜÇLENDİRDİ

FAİK AKGÜN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanlığı örgütlenme çalışmalarını hızlandırdı. Örgütlenme çalışmaları kapsamında Ağın'da ki kadınlar ile bir araya gelen CHP Elazığ İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Çekil CHP Ağın Kadın Kolları Başkanlığı'nı kurduklarını açıkladı.

 Son günlerde hız verdiği çalışmalarla dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanlığı  başlatmış oldukları örgütlenme çalışmalarıyla da vatandaşların ilgisini çekmeyi başardı. Örgütlenme çalışmaları kapsamında Ağın'da ki kadınlarla bir araya gelen CHP Elazığ Kadın Kolları Başkanı Tülay Çekil Ağın'da bir ilke imza atarak Ağın İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'nı kurduklarını açıkladı.

"AĞIN BİZİM İÇİN AYRI BİR ÖNEME SAHİPTİR"

Ağın'ın CHP için ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade eden CHP Elazığ Kadın Kolları Başkanı Tülay Çekil, "Tüm ilçelerimiz bizim için değerlidir. Ancak Ağın ilçemiz partimiz için ayrı bir öneme sahiptir. Bu örgütlenme çalışmalarımızın ilk başarısını da Ağın'da almış olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.  CHP olarak  Ağın'da bir ilke imza atarak, ilçe kadın kolları başkanlığımızı oluşturduk. Bundan böyle Ağınlı kadınlar Cahide Yazıcı başkanımıza emanetlerdir.  Kadın kolları başkanlığı olarak Ağın'da yaptığımız çalışmalar neticesinde başta iktidar partisi AKP'den ve diğer siyasi partilerden istifa ederek partimize katılımların olduğunu da ifade etmek istiyorum.  Son olarak örgütlenme çalışmalarımızda bizimle birlikte sahada çalışmalarda bulunan ve  bizleri sürekli bir şekilde destekleyen il başkanımız Sayın Zeki Kaplan'a çok teşekkür ettiğimi belirtmek istiyorum" dedi. 

Cahide Yazıcı başkanlığında oluşturulan CHP Ağın Kadın Koları Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri ise;  Nuray Dinçer, Reha İlter, Adalet Koca, Seçil Karadağ, Ülkü Kılıç, Esengül Baltacı, Büşra Altaş, Ayşe Nural Korkmaz, Hatice Yeşim Gülbahar, Kübra Betül Öksüzoğlu, Fatma Arıcan, Zeynep Gündüz ve Sündüz Başıbozuk isimlerden oluştu