YEREL
Giriş Tarihi : 16-10-2020 15:52   Güncelleme : 16-10-2020 15:52

KENT KONSEYİ PERTEK KÖPRÜSÜ HAKKINDA RAPOR HAZIRLADI

KENT KONSEYİ PERTEK KÖPRÜSÜ HAKKINDA RAPOR HAZIRLADI

Elazığ Kent Konseyi Pertek Köprüsü hakkında herkes tarafından bilinen coğrafi ve teknik bilgileri rapor haline getirdi

Bölgenin coğrafi konumuna ve artık her vatandaş tarafından bilinen feribot yoğunluğa değinilen raporda bölgeye kurulacak olan köprü hakkında da teknik bilgilere yer verildi.

Hazırlanan rapor hakkında açıklama yapan Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen;  "Bilindiği üzere Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu 17 Ekim Cumartesi ilimize teşrif ederek bir takım ziyaretlerde bulunacaktır. Sayın Bakanımıza şehrimize teşriflerinden dolayı hoş geldiniz diyoruz. Gerekli fizibilite çalışmalarının yapılması, projelendirilmesi ve inşası ile çok uzun yıllar yapımı tamamlanmayacak gibi görünmektedir. Tüm bu çalışmaların 5 ila 10 yıl arası sürdüğü varsayılacak olursa, bölgenin gelişimi de dikkate alındığında konu daha iyi anlaşılacaktır. Yıllık ortalama 750 bin aracın geçiş yaptığı güzergahta feribotların giriş çıkışlarının tek yönlü olması, modern iskelelerin bulunmaması da ayrı bir sıkıntı olarak karşımızda durmaktadır. Bölgenin gelişmesi açısından son derece önemli gördüğümüz Pertek Köprüsü, ekonomik, kültürel, sosyal açıdan bu şehre çok şey katacaktır.

Cumhurbaşkanımızın seçim vaatleri arasında yer alan Pertek Köprüsü bu bölge için çok önemlidir. Harput’tan Pertek’e kurduğumuz Gönül Köprümüzü perçinlemek, mesafeleri kısaltmak, çileyi bitirmek, ekonomiyi geliştirmek, engelleri kaldırmak gibi bir çok sorunu bitirecek Pertek Köprüsü projesinin hayata geçmesini Ulaştırma ve Altpyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’ndan  istiyoruz. Bu konuyu siyasi malzeme yapmadan, şehrin her katmanından desteklemek vatandaşlık borcumuzdur." Dedi.