YEREL
Giriş Tarihi : 17-10-2020 08:38   Güncelleme : 17-10-2020 08:43

FIRAT ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANESİ GURUR KAYNAĞI OLDU

FIRAT ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANESİ GURUR KAYNAĞI OLDU

FAİK AKGÜN

Gençlerin eğitimine büyük önem veren Fırat Üniversitesi kütüphanesi ile de göz dolduruyor. Covid-19 salgını nedeniyle yeni normale uygun olarak dizayn edilen kütüphane öğrencilere hizmet veriyor. Sahip olduğu fiziki donanım ve kitaplarla bölgenin en büyük kütüphanelerinden biri olan Fırat Üniversitesi Kütüphanesi daha şimdiden Elazığlıların gurur kaynağı oldu.

KÜTÜPHANENİN TOPLAM ALANI 13 BİN 500 METREKAREDEN OLUŞUYOR

Fırat üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan 13 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulu Fırat Üniversitesi Kütüphanesi 3 katlı modern yapısıyla öğrencilerin hizmetine sunuldu. Öğrencilerin bir kütüphaneden beklediği bütün donatılara sahip olan kütüphane hizmet vermeye başlayalı çok bir zaman geçmemesine rağmen Elazığlıların gurur kaynağı olan bir yapı oldu. Gelecek nesillerimizin eğitimine büyük önem veren Fırat Üniversitesi şehre kazandırdığı kütüphane ile kültür şehri olan Elazığ'ın büyük bir eksiğini giderdiği gibi gençlere de çok ciddi bir sosyal alan kazandırmış oldu.

KÜTÜPHANE SABAH SAAT:9:00'DAN AKŞAM SAAT: 16:00'YA KADAR HİZMET VERİYOR

En ince ayrıntıların bile düşünüldüğü Fırat Üniversitesi Kütüphanesi içerisinde yok yok ... Kütüphane içerisinde, okuma salonlarından çalışma odalarına, bilgisayar odalarından, tek kişilik veya grup çalışması yapılabilecek odalara ve 250 kişilik konferans salonuna varıncaya kadar her şey ayrıntılı bir şekilde inşa edilerek öğrencilere hizmetine sunulmuş. Kütüphanenin 3 bin 500 metre kare büyüklüğündeki genel çalışma salonunu daha şimdiden öğrencilerin vazgeçilmezleri arasında yerini almış bulunuyor. Kütüphane içerisinde gençlerin kültürlerini arttırarak sosyalleştikleri kitap kafe ise Elazığ'ın sosyal alan açısından ciddi bir açığını kapatıyor. Kütüphane pandemi nedeniyle alınan önlemler kapsamında Sabah saat:9:00'dan akşam saat: 16:00'ya kadar hizmet veriyor. Elazığ'ın gurur kaynaklarından biri olan kütüphane Elazığ'a daha fazla hizmet vermek için kitap kurtlarını ve ders çalışmak isteyen gençleri bekliyor.

VATANDAŞLARDAN KÜTÜPHANEYE TAM NOT

Fırat Üniversitesi'nin Elazığ'a yakışan ve bölgede adından söz ettiren bir kütüphane inşa ettiğini belirten vatandaşlar Fırat Üniversitesi'ne Elazığ'a yakışan bir kütüphane kazandırdıkları için teşekkür ettiler. Vatandaşlar ,"İslam'ın ilk emri de İkra'dır, “Oku” ile başlamaktadır. Elazığımız tarihten bu yana bir kültür şehridir. Kültür şehri olan Elazığ'a böylesine güzel ve her ayrıntısı düşünülen bir kütüphane yakışırdı. İlimize bu kütüphaneyi kazandıran Fırat üniversitesi yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Kütüphane daha şimdiden hepimizin gurur kaynağı oldu. İnşallah bu kütüphanemiz bir kütüphaneden çok daha fazlası olur Elazığ'ın ihtiyacı olan bir sosyal alan haline gelir. Kütüphanemiz Elazığımıza ve üniversitemize hayırlı uğurlu olsun” dediler.