YEREL
Giriş Tarihi : 19-10-2020 19:55   Güncelleme : 19-10-2020 19:55

ELAZIĞ’DA MUKABELE GELENEĞİ, YENİDEN BAŞLADI

ELAZIĞ’DA MUKABELE GELENEĞİ, YENİDEN BAŞLADI

Deprem nedeniyle merkezi sistemle İzzet paşa Cami’sinde sürdürülen mukabele geleneği yeniden başladı. Elâzığ Müftüsü Selami Aydın, ikindi namazından 1 saat önce okunacak Kuran’ı Kerim’in 106.4 FM bandından takip edilebileceğini söyledi.

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen deprem nedeniyle ara verilen mukabele geleneği yeniden başladı.

AYDIN: GELENEĞİ BUGÜN BAŞLATTIK

Elâzığ Müftüsü Selami Aydın, ikindi namazından bir saat önce Kuran’ı Kerim okunacağını belirterek, “Bugün hayırlı bir işe başlıyoruz. Daha önce Elazığlımızda yedi seneden beridir merkezi sistemden okunan mukabele geleneğini deprem vesilesiyle inkıtaa ya uğradı. Geleneği bugün başlattık. Çok değerli hafızlarımız var. Hocalarımız her gün ıkındı namazından bir saat önce kuranı kerimi okuyacak. Evlerde bizi dinleyen kardeşlerimiz merkezi sistemden 106.4 FM bandından da gördüğünüz gibi kardeşlerimiz dinleyebilirler” dedi.

AYDIN: HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR

Aydın, Kuran okumanın önemine değinerek, “Kardeşlerimiz kuranı kerim okunduğu zaman dinlerler hürmet ederler. Cenabı hak kuranı kerim de “Kur’an-ı Kerim okunduğunda dinleyin ki Allah size merhamet etsin “diyor. İnşallah kuranı kerim hep okunacak hafızlarımız okuyacaklar. Her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Salgın bir hastalık var ve hepimizin duaya ihtiyacı var. Allah’a yalvarmaya ihtiyacımız var. Tedbirlere dikkat edeceğiz temizliğe daha fazla riayet edeceğiz. Kalabalıklarda bulunmayacağız ve bu hastalığı inşallah hep beraber atlatacağız. Kuranı kerimi ’de dinleyeceğiz Allah’ın izniyle” ifadelerini kullandı.