YEREL
Giriş Tarihi : 20-10-2020 16:00   Güncelleme : 20-10-2020 16:00

VALİ YIRIK'TAN DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ YIRIK'TAN DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Elazığ Valisi Erkaya Yırık 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Yırık mesajında "Basın, demokratik toplum düzeninin en büyük güvencesidir."dedi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda,"Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukların yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel aracıdır. İletişim kavramının sınırları aştığı günümüzde; kişisel hak ve hukuku gözeterek toplumsal barış ve huzurun tesis edilmesinde, ülkemizin birlik ve beraberliğinin pekişmesinde basiretli tutum ve çalışmalarıyla katkıda bulunan basın kuruluşlarımız, hiç şüphesiz ki demokratik toplum düzeninin en büyük güvencesidir. Basın meslek ilkeleri ışığında taviz vermeden, doğru ve tarafsız habercilik adına çok zor şartlarda dahi görevini lâyıkıyla yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımızın bu özverili hizmetleri takdire şayandır."dedi.

"TÜM BASIN MENSUPLARININ DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLAR, ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİM"

Gazetecilerin üstlendiği misyona da değinen Vali Yırık ,İlimizde, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan güncel gelişmeleri bizlere ulaştırmak için mesai mevhumu gözetmeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimiz aynı zamanda İlimizin dışa açılan penceresi konumunda olup, önemli bir misyonu da üstlenmişlerdir. Bu vesile ile;21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nde başta Elazığ’ımızdaki gazetecilerimiz olmak üzere basın meslek ilkeleri ışığında görevlerini ifa eden tüm basın mensuplarının Dünya Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar diler, selam ve sevgilerimi sunarım." ifadelerine yer verdi.