YEREL
Giriş Tarihi : 21-10-2020 07:52   Güncelleme : 21-10-2020 07:52

MİLLETVEKİLİ BALIK DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ NEDENİYLE AÇIKLAMA YAPTI

MİLLETVEKİLİ BALIK DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ NEDENİYLE AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Milletvekili Balık, “Bu kapsamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili ve İçişleri Komisyon Üyesi Sermin Balık 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yaptı.

BALIK: MİLLETİMİZİN VİCDANINA SES OLMAKTADIRLAR

Milletvekili Sermin Balık açıklamasında, “Demokrasinin temel taşlarından olan basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu kapsamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı ile görevini yerine getiren gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan, zamanında doğru ve eksiksiz olarak halkımızın bilgi almalarını sağlayıp, milletimizin vicdanına ses olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, toplumsal bilinci ve kamu yararını gözetip, büyük bir fedakarlıkla görevlerini ifa ederek gelişmeleri kamuoyuyla paylaşma yolunda emek harcayan başta Elazığ’daki basın mensuplarımız olmak üzere tüm basın çalışanlarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.