YEREL
Giriş Tarihi : 24-10-2020 18:22   Güncelleme : 25-10-2020 12:06

DEVA PARTİSİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DEVA PARTİSİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Deva Partisi Merkez İlçe 1. Olağan Kongresi gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede Merkez İlçe Başkanlığına Av. Mehmet Kangal getirildi.

Ali Babacan liderliğinde kurulan Deva Partisi kongreleri devam ediyor. Elazığ’da teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Deva Partisi Merkez İlçe 1. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen kongrede başkanlığa Av. Mehmet Kangal getirildi. Park Dedeman Otel’de gerçekleştirilen kongreye, Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Çanakçı, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Fazıl Hüsnü Erdem, İl Başkanı Murat Dağhan, siyasi partilerin il başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

.KANGAL: ÇÖZÜME ODAKLANMIŞ BİR SİYASİ ÇİZGİDE İLERLEMEKTİR

Deva Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Mehmet Kangal, konuşmasında “Bir umut hareketi olarak Türk siyasi arenasına çıkan partimiz tarihsel bir sorumlulukla ülkemizi her alanda inşa taahhütlünde bulunmuştur. Bu öyle bir inşa sürecidir ki en temel insan haklarından olan düşünce özgürlüğüne vurulan zincirlerin kırılmasıdır. Geleceğimizin ve beraberliğimizin teminatı olan ancak özü unutulmuş sadece dillerde yer alan demokrasimizin yeniden canlandırılmasıdır. Burada benim ve tüm ekibimin yegane amacı demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkelerinden taviz vermeden yıkıcı siyasi üslup kullanmadan çözüme odaklanmış bir siyasi çizgide ilerlemektir” ifadelerini kullandı.

DAĞHAN: MAHALLELERDE KİMSESİZ BİR ŞEHİR GÖRÜNTÜSÜ VERMEKTEDİR

Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan ise, “Son zamanlarda Elazığ maalesef çevre illere göre kıyaslandığı zaman ve devlet bütçesinden kendisine aktarılan yatırımların azlığından, son 10 yıl içerisinde maalesef insanlarımızda bir sahipsizlik algısı oluşmuştur. Kimsesizlik algısı oluşmuştur. Elazığ şimdi genel başkan yardımcım ile sokaklarda gezme fırsatı bulduk. Harabe binalar adeta İdlib’i andıran görüntüler, aylarca yıkılmayı bekleyen, boşaltılmış mahallelerde kimsesiz bir şehir görüntüsü vermektedir” şeklinde konuştu.

ERDEM: TEŞKİLATLANMA SÜRECİNİ HIZLA DEVAM ETTİREBİLMİŞ BİR SİYASİ PARTİDİR

Deva Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Fazıl Hüsnü Erdem, “Deva Partisi gerçekten Türkiye’nin en genç siyasi partilerinden biri olmasına rağmen gerek kuruluş ve gerekse teşkilatlanma aşamasında Türkiye’nin daha doğrusu dünyanın yaşadığı olumsuz koşullara rağmen çok kısa süre içerisinde hem kuruluşunu tamamlamış hem de teşkilatlanma sürecini hızla devam ettirebilmiş bir siyasi partidir” dedi.

ÇANAKÇI: TÜRKİYE BUNLARI HAK ETMİYOR

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Çanakçı, “Türkiye her alanda hem dünyanın gerisinde hem de geçmişte kendisinin ortaya koyduğu performansa göre ciddi anlamda geriye gitmektedir. Son 10 yılda en iyi performans gösterdiğimiz döneme göre demokrasi endeksindeki puanımız yüzde 29 özgürlük endeksindeki puanımız yüzde 42 oranında gerilemiştir. Dünya genelinde 128 ülke içerisinde yönetimde şeffaflıkta 97’nci temel haklarda ise 123’ncü sıradayız. Basın özgürlüğünde 180 ülke içerisinde 154’ncü sırada yer alıyoruz. Türkiye bunları hak etmiyor” diye ifade etti.

DEVA PARTİSİ MERKEZ İLÇE YÖNETİM KURULU ŞU ŞEKİLDE;

Mehmet Kangal

Ali Aygören

Mehmet Ali Alataş

Nurgün Zorlu

Mehmet Karakoç

Burak Çebeloğlu

Kürşat Gündoğan

Recep Albayrak

Enes Yelman

Ali Aslan

Emre Serkan

Celayir Ozan Yazıcı

Mehmet Tuncer

Erşan Şahin

Tuncay Bektaş

Soyer Orhan

Güçlü Doğan

Nihal Çetinkaya

Ahmet Kemerli

Özkan Albağa

YEDEK YÖNETİM LİSTESİ

Sevcan Ayar

Nazim Ardıçoğlu

Bilal Arıkan

Eyüp Mermutlu

Haki Argun

Oğuz Kaan Tok

Aslı Ataşçı

Ferhat Aydın

Leyla Şahin

Şeyma Yüksel