YEREL
Giriş Tarihi : 25-10-2020 15:31   Güncelleme : 25-10-2020 15:33

BAKAN KURUM: YIL SONUNA KADAR 8 BİN KONUT  TESLİM EDİLECEK

BAKAN KURUM: YIL SONUNA KADAR 8 BİN KONUT  TESLİM EDİLECEK

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ’da yıl sonuna kadar 8 bin konutun bitirilerek sahiplerine teslim edileceğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Kurum,” Kış gelmeden hemşehrilerimizi sıcak yuvalarına kavuşturmak için gayretle çalışıyoruz”dedi.

24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ depreminin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deprem sonrası tamamlanan konutların vatandaşlara teslim edildiğini açıklayarak yıl sonuna kadar 8 bin konutun hak sahiplerine teslim edileceğini ifade etti.

“ELAZIĞLI KARDEŞLERİMİZİN YARALARINI DEVLETİMİZİN TÜM İMKANLARINI SEFERBER EDEREK SARIYORUZ”

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Kurum,” Elazığ’da 24 Ocak depreminin ardından vatandaşlarımızı güvenli konutlarına bir an önce kavuşturmak için süratle inşasına başladığımız konutların ilk bölümünü 8 ay gibi bir sürede tamamladık. Biten konutlarımızı da hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Hayırlı olsun. Elazığlı kardeşlerimizin yaralarını devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek sarıyoruz. Kış gelmeden hemşehrilerimizi sıcak yuvalarına kavuşturmak için gayretle çalışıyoruz. Yıl sonuna kadar 8 bin, 1 yıl içinde de kalan 10 bin konutu vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Sosyal donatıları, yeşil alanları vatandaşlarımızın huzur bulacağı, depreme dayanıklı konutlarında güvenle yaşayacağı yeni Elazığ’ı hep birlikte inşa edeceğiz. Elazığlı kardeşlerimizin yeni yuvalarında mutluluk ve huzur içinde oturmalarını diliyorum” ifadelerini kullandı.