YEREL
Giriş Tarihi : 27-10-2020 18:10   Güncelleme : 27-10-2020 18:21

BAŞKAN AKPINAR: İLÇEMİZ CAZİBELİ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

BAŞKAN AKPINAR: İLÇEMİZ CAZİBELİ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde içme suyu ile ilgili müjdeli haberi duyuran Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, “İlçemizin İçme suyu problemini de çözüme kavuşturuyoruz”dedi.

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, Kovancılar ve Palu ilçelerinde içme suyunu karşılayacak olan Hamzabey içme suyu barajından, Kovancılar’a cazibeli şekilde akacak olan saniyede 25 litre içme suyunun ana isale hattı çalışmalarının başlandığını açıkladı. Kovancılar ilçesinde içme suyu probleminin çözüme kavuşturulacağını belirten Başkan Akpınar, sosyal medya hesabı üzerinden müjdeli haberi şu şekilde verdi;

“İLÇEMİZİN İÇME SUYU PROBLEMİNİDE ÇÖZÜME KAVUŞTURUYORUZ”

“Kovancılar ve Palu ilçelerimizin içme suyunu karşılayacak olan Hamzabey içme suyu barajından ilçemize cazibeli şekilde gelecek olan saniyede 25 lt içme suyunun 12 km ana isale hattı çalışmalarına başlandı. DSİ Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve yüklenici firma ile ana isale hattı projesi üzerinde incelemelerde bulunduk. Ana isale hattının bağlantı yapılacağı 1000 tonluk su depomuzun yapım işleri Fatih mahallemizde tamamlanmıştır. İlçemizin İçme suyu problemini de çözüme kavuşturuyoruz.

Emek ve gayretlerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, ilimiz milletvekillerine, DSİ Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü’ne, il başkanımıza, Elazığ belediyemize, belediye meclisimize ve personelimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Memleketimize hayırlı olsun”