YEREL
Giriş Tarihi : 28-10-2020 16:25   Güncelleme : 28-10-2020 16:27

MİLLETVEKİLİ BALIK'TAN 97. YIL MESAJI           

MİLLETVEKİLİ BALIK'TAN 97. YIL MESAJI           

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Balık mesajında; "29 Ekim, tarihten silinmek istenen bir ulusun, bütün varlığıyla kendini milletine adamış lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde yeniden diriliş hikayesine imza attığımız gündür.

Bu aziz millet, tüm zorlukların karşısında dimdik ayakta durmuş, bugün geldiğimiz noktada özgür ve demokratik bir toplum, bölgesel ve küresel güç konumunda bir ülkeye sahip olmuştur.

Ülkemizde ve bölgemizde yaşanan büyük gerilimler, Türkiye’de sahip olduğumuz devlet geleneğimizin, demokrasi kültürümüzün ve güçlü toplumsal dokumuzun ne kadar önemli olduğunu hepimize her an hatırlatmaktadır.

Özellikle son zamanlarda milletimizin birliğine ve dirliğine kasteden bütün terör odaklarına, onların dahili ve harici tüm destekçilerine hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğimizi bir daha buradan belirtmek istiyorum.

Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını ve ecdadımızı rahmet ve saygıyla anıyorum." dedi.