YEREL
Giriş Tarihi : 29-10-2020 14:39   Güncelleme : 29-10-2020 14:57

CHP’DEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

CHP’DEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

CHP Elazığ İl Teşkilatı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında etkinlikler düzenledi.

CHP Elazığ İl Örgütü Elazığ’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. Yılı kutlama programı kapsamında Gazi Caddesi’nde Atatürk ve Türk Bayraklı yürüyüşün ardından Valilik önünde Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni yapıldı.

Elazığ Valiliği önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu sonrası açıklamada bulunan CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Cumhuriyetin değerlerinin korunma ve geliştirmesi konusunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin üzerine düşen görev ve sorumluluğunun bilincinde olduğunu vurguladı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

Kaplan açıklamasında,” Daima izinde olduğumuz ve sonsuza kadar da öyle kalacağımız büyük Önderimiz, Kurtuluş Savaşı destanımızın kahramanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Türkiye Cumhuriyetinin 97. Yılında Cumhuriyetimizin devrim ve değerlerinin korunması ve geliştirilmesi için üzerimize düşen görev ve sorumluluğun bilincindeyiz. Bu nedenle, “demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti” olan Cumhuriyetimizin kazanımlarından ödün vermeden, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine ve devrimlerine bağlı olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyete erişmesi mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtiyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah ve devrim arkadaşlarını minnetle ve saygılıyla anıyoruz”ifadelerini kullandı.